TMO, 60 BİN TON FINDIK ALDI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, TMO’nun istikrarlı şekilde fındık alımını sürdürmesinin, önümüzdeki günlerde serbest piyasada şekillenen fiyatların kademeli olarak artmasına neden olacağını söyledi. Soydan yaptığı açıklamada, Ordu’da serbest piyasada 50 randımanlı kabuklu fındığın 8 liradan işlem gördüğünü belirtti.

Serbest piyasada sezon başından beri beklenen fiyat artışının bir türlü gerçekleşmediğini ifade eden Soydan, 8 lira seviyelerinde seyreden fiyatın, fındık üreticisinin beklentilerini karşılamadığını dile getirdi.

Soydan, bu süreçte TMO’nun fındık alımını sürdürdüğünü anımsatarak, “TMO bu zamana kadar üreticiden 60 bin ton fındık aldı. Bakıldığı zaman üretici tercihini TMO’dan yana kullanmaktadır. Ofisin serbest piyasanın üzerinde fiyatla fındık alması üreticilerimizi bir nebze olsun mutlu ediyor.” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>