KATAR’DA FINDIK 140 RİYAL

Katar’da bir kuruyemiş dükkanından Karadeniz’li vatandaş Fındık etiket fiyatını paylaştı. Katar’da fındığın kilosu 140 Riyal’den satılıyor. 1 Katar Riyali, 1 Lira’nın biraz üzerinde yer alıyor. Buda gösteriyor ki 1 kilo fındık Katar’da neredeyse 145 lira.

BAKAN FAKIBABA: FINDIK ALIMI SÜRECEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, son günlerde gündemde sıkça yer alan fındık fiyatlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.Fakıbaba, “Özel sektör Ferrero (Nutella), fındığa 8 lira veriyor. Biz devlet olarak 10 lira veriyoruz. Alan bazlı destek olarak da 2,5 lira veriyoruz. Kilosu 12,5 liraya geliyor” dedi.

“ÇUVALLARI AÇIP İNCELİYORUZ”

Üreticilerin sabırlı olmasını isteyen Fakıbaba, “Ben samimi olarak söylüyorum tüm fındığı alacağız ama fındık hububat gibi değil. Çuvalları açıp inceliyoruz. Bu da zaman alıyor. O yüzden üreticilerimiz sabırlı olsunlar” diye konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>