MANTAR TOPLAYANLARDAN ACI HABER

Mesudiye’de mantar toplarken yoğun sis nedeniyle kaybolan iki kişiden birine ölü diğerine sağ olarak ulaşıldı. Topçam’da mantar toplarken kaybolan şahıslardan 75 yaşındaki Kahraman Ceylan bitkin şekilde bulundu. 112 ekiplerinin müdahalesine rağmen Kahraman Ceylan kurtarılamadı. Mevlüt Öztürk ise sağ olarak bulundu.

Konuya ilişkin Valilikten şu açıklama yapıldı; 24.08.2017 Perşembe günü akşam saatlerinde; İlimiz Mesudiye ilçesi Topçam mahallesinde, Kahraman Ceylan (75 yaşında) ve Mevlüt Öztürk (48 yaşında) isimli şahısların,  ormanlık alanda yoğun sis nedeniyle yollarını kaybettiklerinin ve orman içerisinde kaybolduklarının güvenlik güçlerimize bildirilmesi üzerine;

Dün gece saat 22.30 itibariyle Jandarma, AFAD ve 112 ekipleri tarafından kayıp şahısları arama çalışmaları başlatılmıştır.

Sık ağaç ve bitki örtüsü ile kaplı ormanlık alanda, yağmur ve yoğun sis altında yürütülen arama çalışmaları sonucu; kayıp şahıslardan Mevlüt Öztürk (48)’e bugün saat 14.00 itibariyle, diğer kayıp şahıs Kahraman Ceylan(75)’a ise saat 16.30 sularında ulaşılmıştır.

Kayıp şahıslardan Kahraman Ceylan(75), bulunduğunda sağlık durumunun iyi olmadığı, arama çalışmalarına katılan 112 ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>