EMNİYET MÜDÜRÜNE SALDIRI

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katıldığı Ordu’nun Aybastı İlçesi’nde bu yıl 911. düzenlenen tarihi Aybastı Perşembe Yaylası Şenlikleri’nde olay çıktı.

Kurtulmuş, Vali Seddar Yavuz, Emniyet Müdürü Suat Çelik ile birlikte şenlik alanına geldi. Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ekipleri, gelen İl Emniyet Müdürü Suat Çelik’in protokol sırasına oturmasına izin vermedi.

Bakan Kurtulmuş’un yoğun güvenlik önlemleri altında geldiği meydanda gerginlik devam etti. Kurtulmuş, kalabalıktakileri selamlayarak protokoldeki yerine oturdu. Bu sırada Ordu Valisi Seddar Yavuz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz da şenlik alanında protokol için hazırlanmış tribünde oturup kendi arasında konuşurken, İl Emniyet Müdürü Suat Çelik’in korumalarıyla, onun oturmasını engelleyen Zabıta ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz’ın korumaları arasında kavga çıktı.

Yumruk ve tekmelerin havada uçuştuğu kavgada Bakan Kurtulmuş, ezilme tehlikesi atlattı. Kavganın içinde kalan Bakan Kurtulmuş, korumaları ve komandoların eşliğinde meydandan çıkarılarak güvenlik nedeniyle bölgeden hızla uzaklaştırıldı.

Yaşanan bu olayların ardından Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Vali Seddar Yavuz, Emniyet Müdürü Suat Çelik ile birlikte şenliklerden ayrıldı. Olayların yatışmasından sonra güreşler devam etti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>