YENİ MODEL ADANA DEMİRSPOR

Orduspor Teknik Direktörü Hüseyin Özcan, yeni sezon öncesinde yapacakları kamplardan, transfer edecekleri futbolculara kadar her şeyin planlamasını yaptığını belirterek, olağan genel kurulun ardından Başkan Nedim Türkmen ile oturup, bu konulara netlik kazandıracaklarını dile getirdi.

Kongrenin yapılması v

e transfer tahtasının açılmasının ardından 8-10 tane takviye yapacaklarını söyleyen Özcan, takımdaki mevcut iskeleti koruyarak Adana Demirspor modeli ile yola devam edeceklerini ifade etti.

 

Son karar kongreden sonra…

Lige verilen arayı boş geçmeyerek yeni sezonun planlamasını yaptığını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı; “Yeni sezon öncesinde planlamalarımı büyük ölçüde tamamladım. Nerede kamp yapacağımız, kaç etap olacağı, izinlerin ne zaman olacağı, hazırlık maçlarını hangi aşamalarda yapacağımıza kadar her şeyin planlaması hazır. Bunun için sadece kongreyi bekliyoruz. Kongrenin ardından Başkan Nedim Türkmen ile oturup konuşacağız ve bu planlamalar hakkında son kararı vereceğiz. Her şeyi Orduspor’un iyiliği için yapacağız” dedi.

 

“8-10 tane takviye yapacağız”

Transfer konusuna da değinen Özcan, 8-10 tane takviye yapmayı planladıklarını aktararak; “Transfer planlamalarımızın da yüzde 90’ı tamam. Transfer yasağının kalkmasının ardından hazırlamış olduğum listedeki oyuncularla tek tek görüşerek anlaşmaya çalışacağız. 8-10 tane oyuncu transfer etmeyi düşünüyoruz. Görüşmelere kongre ve transfer tahtasının açılmasından sonra başlayacağız. Listemiz hazır. Sadece beklemedeyiz. Alacağımızı oyuncularla gücümüze güç katacağız” diye konuştu.

 

“Adana Demirspor modeli uygulayacağız”

Takımın iskeletini bozmayacağını ve iskeletin Ordu’nun öz çocuklarından oluşacağını belirten başarılı antrenör; “Dış transfer yapacağız ancak kendi oyuncularımızı da bir kenara bırakmayacağız. Onlar bizim takımımızın iskeletini oluşturacak. Ordu’nun öz çocukları, bu takımda daima yer bulacaktır. Ancak takviye yapmak zorundayız. Orduspor’u eski günlerine taşımak için transferlere ihtiyacımız var. Yapacağımız transferlere ek olarak bizim çocuklarımızı da kadroya dahil ederek bir harmanlama yapacağız ve iyi bir oluşum yapacağız. Ben Adana Demirspor’da aynı oluşumu yapmıştım. Yeni transferler ve takımdaki Ordulu genç oyuncularımızla başarıya ulaşmak için mücadele vereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“Yeniden başarılara koşacağız”

Yeni sezon ile birlikte Orduspor’un ritmini yakalayarak, başarılı bir sezon geçireceğini aktaran Özcan, 1967 yılında kurulan o şanlı takımın küllerinden doğup tekrar taraftarıyla bütünleşerek başarılara koşacağını dile getirdi.

 

ordu hayat gazetesi.

Muammer Erçal

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>