HAYATTA NASIL KALDIĞINI ANLATTI

 

Keşif için girdiği mağarada iki gün sonra kurtarılan Emrullah Ergen hayatında ikinci mucizeyi yaşadı.Yaşadıklarına halen inanamayan Ergen” İki gün bana dört gün gibi  geldi” diye konuştu.

Geceyi hastanede geçiren Emrullah Ergen’in evi ziyaretçi akınına uğruyor. Yakın dostlarına başından gençleri anlatan Ergen, iki gün süresince açlık ve susuzluk çekmediğin ancak soğuktan donacak hale geldiğini söyledi.

Arkadaşlarının ısrarı ile Gümüşköy’de bulunan mağaraya gittiğini belirten Ergen yaşadıklarını şöyle anlatıyor;

“Mağaraya girdim orta yerde bir göl vardı. Tüpsüz dalış yaptım sonra dışarı çıkıp tüpü alarak dalmaya başladım.

Suyun derinliği 4-5 metre vardı. Suyun içerisinde araştırma yaparken göle bağlantılı 3-4 kanal gördüm.Birisine girdim 20 metre falan ilerledim, her yer karanlıktı,su bulandığı için de  geri yolumu bulmadım.Oda gibi bir yerde vücudum suyun içerisinde bir taşa sarıldım.Oksijen tüpüm bitti. İki gün süresincede o taşa sarılı şekilde bekledim. İki gün bana dört gün gibi geldi.

Beni kurtarmaya geleceklerini biliyordum. İlk gün motor sesi duyunca kurtarma çalışmasının başladığını fark ettim. Bir süre sonra ses kesilince akşam olduğunu düşündüm.

Tekrar çalışma sesi duydum.İçerisi karanlık, göz gözü görmüyor. İçerisinde bulunduğum suyun alçaldığını fark edince suyun boşaltıldığını anladım.

Suyun boşaldığı yöne doğru karanlıkta kayalardan tutarak yürümeye başladım. Bir süre sonra ilk daldığım göl gibi yere geldiğimde kurtarma ekibiyle karşılaştım”

Umudunu hiç kaybetmediğini belirten Ergen,” Çok üşüdüm, suyun ısısı 4 derece çıvarındaydı. Dişlerim sürekli birbirlerine vuruyordu. Ama kurtulacağıma inanıyordum. Daha öncede denizde fırtınaya yakalanmış 4 gün sonra karaya ayak basmıştım. Buda benim hayatımda ikinci mucize oldu”dedi.

 

Muammer Erçal

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>