AK PARTİ OLDUKÇA FINDIĞA DESTEK ARTARAK SÜRECEK

 

AK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Kabataş Ziraat Odasını ziyaret etti.

Ziraat Odasında, Alan Bazlı Gelir Desteği ödemelerinin sürüp sürmeyeceği ile ilgili soruları cevaplayan Şener, “AK Parti iktidarı olduğu müddetçe üreticilerimize destek artarak sürecek.” dedi.

Fındıkta yıllardır sorunlar yaşandığını ancak bunu AK Parti’nin ortadan kaldırdığını ifade eden Şener, “Fındık mitingleri yapıldı, yollar kapandı. Fındıkta rekabete açık serbest piyasa politikamızla bugün 22 lira. 2002 yılında AK Parti yeni hükümet olduğunda 2 dolar olsun diye uğraşırken, bugün 8 dolar. Şu mevsimde Avrupa bizden fındık almıyor şuanda alan Arap dünyası. Onlar bir defa tadını keşfettiler mi daha bırakmazlar. Şimdi bir de Çin’e açılıyoruz. Ziraat Odalarının bu çalışmalarda emekleri var. Böyle devam ederse fındığımızın fiyatı daha da çok yükselecek.”

 

AK PARTİ OLDUKÇA DESTEK ARTARAK SÜRECEK

Alan bazlı destek biz hükümet oldukça devam edecek diyen Şener, “Biz verdiğimiz sözlerin arkasında durduk. Çiftçimizi yüz üstü bırakmadık bırakmayacağız. Bu sene rekolte 500 bin görülüyor. Bu rakamın 50 bin ton altında yada üstünde olabilir. Dünya fındık tüketimi ise 900 bin ton. O yüzden bu sene açık var. Tavsiyem ihtiyacı kadar üreticilerimizin fındığı satmalarıdır. Arz-talep dengesini göz edelim. İhtiyaç duydukça üreticilerimiz pazara fındık indirsinler.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>