TÜRKMEN’DEN SÜRPRİZ KARAR

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, daha önce kesinlikle aday olmayacağını açıklamasının ardından tekrar aday olduğunu açıklayarak yine spor kamuoyunu şaşırttı.
Kayyumcuların kulübü yok etmek istediklerini söyleyen Başkan Türkmen, kulübün yok olmasına izin veremeyeceği için 11 Haziran’daki mahkemeden sonra yapılacak olan genel kurulda başkanlığa adaylığınıkoyacağını dilegetirdi.
“Kayyum da olsa kongreyi yapacağız”
Mahkemeden kayyum kararı çıksa da çıkma da, kongreyi yapacaklarını aktaran Türkmen, “Kayyum mahkemesine bakan hakim olmadığı için başka bir hakim kongrenin iptaline karar veriyor. 70 yıllık tarihi taradım böyle bir karar yok. Asıl hakim,11 Haziran’a duruşma tarihi verdi. Diyelim ki kayyum kararı verildi. Bu kararın Yargıtay’dan geçmesi lazım. Bende temize gideceğim. Bu da 1 sene de olur. Yani sen mahkeme kararıyla Orduspor’a darbe yapmak istiyorsun. Siz gelin başkan olun diyoruz, ona da yanaşmıyorlar. Kayyum gelirse borcu siler algısı oluşmuş. Böyle bir şey yok. Kayyumun görevi kongreye götürmek. Kayyuma giden hiçbir kulüp iflah olmadı. Yönetecek adam bulunamıyor ve mahkeme 2-3 kişi atıyor. Şu an Orduspor, bu duruma düşürülmek isteniyor. Aslan düşmeye başlayınca çakallar ulumaya başlarmış. Bunlar şehir efsanesi. Birilerinin kayyumun iyi bir şey olmadığını söylemesi lazım. Kayyum kararı çıksa da, çıkmasa da biz kongre kararını alacağız ve uygulayacağız. Bunlar beyhude çabalar” dedi.
“Planlama yapmamıza izin vermiyorlar”
Bazılarının Mart ayından bu yana Orduspor’un kayyuma kalması için uğraştığını söyleyen Başkan Türkmen; “Şartlar ne olursa olsun, Orduspor Kulübü’nü kayyuma bırakmayacağım. Bırakıyorum dedim, hiçbir aday çıkmadı.Yaşar Pamuk dışında. Bazı insanlarda Mart’tan bu yana kayyum atamakla uğraşıyorlar. Ordulular ve Orduspor taraftarları, bu insanların derdinin Orduspor olmadığını, şahsi kinleri nedeniyle Orduspor’u yok etmeye çalıştıklarını gördüler. Sezon bitti. Bizim yeni sezonu planlamamız lazım. Kimleri transfer edeceğiz. Kampı nerede yapacağız. Eski oyunculara borcumuz var ve onları ikna etmemiz lazım. Temmuz ayında kamplar başlıyor. Biz kamp kamp dolaşacak mıyız? Adamlar önümüzdeki sezonun planlamasını yapmamıza izin vermiyorlar. Yeni sezonda da küme düşün istiyorlar. Bunun bir mantığı yok” diye konuştu.
“Listemi yaptım”
Türkmen, başkanlığa tekrar aday olduğunu belirterek, şunları kaydetti; “11 Haziran’daki mahkemeden sonraki kongrede Başkanlığa tekraradayım. Listemi de yaptım. 10milyon TL’lik de bir kaynak buluyorum. O fon işini de yaparak, Orduspor’u tekrar yukarılara çıkmak için arkadaşlarla elimizden geleni yapacağız. Kayyumla uğraşanlar, ben adayım desin,o zaman ben aday değilim. Onlar Orduspor’u yok etmek istiyor. Ben buna izin veremem. Kayyum peşinde koşmalarının sebebi de bu. O yüzden bunlaraizin vermemizmümkündeğil. 6 yıl emek verdik. Büyük bir marka ortaya koyduk. 2.Lig’de olmamız hiç fark etmez. Yeni bir sinerji ile yolumuza devam edeceğiz.”
En büyük hayalinin Ordu’da 5-6 yaşındaki çocukların Orduspor formasıyla gezmesi olduğunu söyleyen Türkmen, Süper Lig’de bunu kısmen yaşadıklarını ve tekrar o günleri yaşayacaklarını ifade etti.

“Önemli olan toparlanıp tekrar yukarı çıkmak”
Önemli olanın toparlanıp tekrar yukarı çıkmak istediklerini savunan Türkmen; “İnsanlar hayal etti, gerçekleştiremez dedi. İstanbul’dan Nedim Türkmen geldi. 2. Yılında, 26yıl sonra bu takımı Süper Lig’e çıkardı. Bu başarı tarihteki yerini aldı. 2 sene sonra küme düştü. Olur. PTT1.Lig’den 71 puanla çıkamadın.Problem yok. Bu sezonda 2.Lig’edüştün. 10 yıl sonra 3.Lig’e düştün. Önemli olan toparlanıp tekrar yukarı çıkmak. Bu takım, 2000-2001 sezonunda 3.Lig’de değimliydi?Futbolda bu var. Bizim öle ne paramız var ne de arkamızda belediye var öyle devamlı başarılıolalım. Futbol eşittir para” diye konuştu.
“Transfer tahtasını açacağız”
Transfer tahtasını açacaklarının müjdesini veren Başkan Türkmen, “Yabancı fonla anlaşıp, onlardan 4 milyon euro alacağım. Transfer tahtasını açıp, 7-8 milyon TL ile de transferleri yapıp, Orduspor’u yoluna koyuyorum 3 milyon TL ile transfer tahtasını açacağız. 7 milyon TL de transfere ayıracağız. İnşallah Hüseyin Hoca ile birlikte tekrar çıkacağız. Şampiyonluğa oynayacağız” şeklinde konuştu.
“Enver Yılmaz’ın sözüne güvendik”
Büyükşehir belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın verdiği sözü tutmadığını aktaran Türkmen; “Enver Yılmaz’ınsözüne güvendik. Bizi yarı yolda bıraktılar,küme düştük. Enver Yılmaz, 5 milyon TL paravereceğim dedi. 1 milyon 619 binTL’den sonra ortadan kayboldu. Tahtayı açmaya 3 milyon TL, 1 milyon TL’de hocaya verdim. Zaten4 milyon TL ben verdim. 5 milyon TL’de o verecekti, 9 milyonTL’ye bu takımı ligde tutacaktık. Ben taahhütlerimi yerine getirdim. Kendisi yerine getirmedi. Yeni sezonda hiç kimseden destek beklemiyorum. Ben zaten en büyük hatayı, onların sözüne güvenerek yaptım.” ifadelerini kullandı.
Ordu Hayat

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>