YENİ TÜRKİYE İÇİN 400 MİLLETVEKİLİ ŞART

 

AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Oktay Çanak, seçim gezileri kapsamında Saraycık mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahallede bulunan esnafları ziyaret eden, cadde ve sokakta karşılaştığı her vatandaş tarafından ilgi gören Oktay Çanak, tarihi 120 yıl öncesine dayanan un değirmeninde un öğütürken, Saraycık İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Vatandaşlarla bir araya gelen ve 7 Haziran seçimlerinin önemini anlatan Oktay Çanak, “7 Haziran seçimleri Türkiye’nin 2023 ve 2053’e uzanan çizgide en önemli kritik noktalardan biridir. Bir başka anlamıyla eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasındaki ayrım noktasıdır” dedi.

Çanak, “Biz yeni Türkiye’yi istiyorsak, 400 milletvekili vereceğiz. Yeni anayasa istiyorsak 400 milletvekili vermemiz lazım. Başkanlık sistemi istiyorsak 400 milletvekilini vermek lazım. Çözüm sürecini istiyorsak 400 milletvekili vermek lazım. Yeni bir Türkiye istiyorsak Ordu’da 5’te 5 yapmak lazım ki, 2023, 2053 ve 2070 hedeflerimize ulaşalım” diye konuştu.

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra artık hiçbir şeyin eskisi gibi yürüyebilmesinin mümkün olmadığının görüldüğünü kaydeden Çanak, “Artık yeni anayasa ve başkanlık sistemi, kaçınılmaz bir ihtiyaç olarak ülkemizin gündemin girmiş bulunuyor. Bundan sonra tartışmamız gereken yeni anayasanın, başkanlık sisteminin içeriği olmalıdır. Bu konuda Türkiye’nin 2011 seçimlerinde oluşturduğu zaten bir birikim var. Milletimizin bu konuda ortaya koyduğu güçlü talebe, artık kimse ilgisiz kalamaz. Çünkü şu anda bize giydiğimiz gömlek dar geliyor. Bu vücut artık bu gömleğe tahammül edemiyor. Bize bundan sonra yakışacak gömlek, yeni bir idari yapılanmadır, bu da başkanlık sistemidir” açıklamasında bulundu.

 

 

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>