TOMAKİN: KIDEM TAZMİNATI GÜVENCE ALTINA ALINACAK

 

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinin iddialı adaylarının başında gelen AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Av. Ayşe Nilgün Tomakin, çalışmalarını sürdürüyor.

Seçim çalışmaları çerçevesinde Ordu’nun önemli sanayi tesislerinden olan Türkiye’nin çikolata devleri arasında bulunan Sagra’yı ziyaret eden Milletvekili Adayı Nilgün Tomakin burada işçilerle bir araya gelerek destek istedi.

“KIDEM TAZMİNATLARINIZ GÜVENCE ALTINDA OLACAK”
Milletvekili Adayı Nilgün Tomakin, işçiler arasında konuşulan ve çok merak edilen Kıdem Tazminatları konusunda işçileri bilgilendirerek şu açıklamayı yaptı; “Kıdem tazminatlarınızın yarıya düşmesi konusunda bir takım problemler ve kafanızda soru işaretleri oluştuğunu düşünüm. Hiçbir kanun geriye yürümez. Sadece 50 Bin lira alacaksanız bunun 25 bin lirası devletin güvencesine alınabilir. Yani o parada yine sizindir. Ama bu sizi ilgilendirmez. Kanun ne zaman resmi gazetede yayınlanır ve yürürlüğe girerse o zaman işleme konulur. Ve bu da geriye yürümez ileriye yürür.”

Tomakin açıklamasının devamında, “Ama bundan sonra onda da işçilerin düşünüldüğü bir husus var. Devlet aslında burada da sizleri düşünüyor. Diyelim ki, işveren çekti gitti. Devlet burada sizin paranızı güvence altına almış oluyor. Ama bu şu anki işçileri ilgilendirmiyor. Hem aynı zamanda şu anda çıkmış bir yasada yok. Benim sizden isteğim 7 Haziran seçimlerinde AK Parti’yi desteklemeniz. Bu istikrarın devamı için yeniden AK Parti demeniz” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>