TÜRKMEN, ORDUSPOR’U ARAPLARA SATACAK

Orduspor Kulüp Başkanı Nedim Türkmen, TV52′de Zafer Öztürk’ün hazırlayıp sunduğu Spor Ateşi programına telefonla bağlanarak
gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Orduspor’un er yada geç şirketleşeceğini belirten Nedim Türkmen, “Yapılacak kongrede gündem maddelerine A.Ş ibaresini koymamızdaki neden; yeni bir spor yasası çıkmak üzere, bütün kulüpler dernek statüsünden çıkıp A.Ş olmak zorundalar. Hem buna bir hazırlık olacak. Hem de Dubai merkezli bir fonla yaklaşık 3 aydır görüşme halindeyim. Bu fon dünyada spor yatırımı yapan çok büyük bir fon, 15,20 Milyar Euro’luk dünyada çeşitli yatırımları var. Bizimde bu kişilerle ilişkilerimiz var. Onların başka yatırımlarını yönlendiriyoruz. Aynı zaman danışmanlığını yapıyorum. Kendilerine Orduspor’u anonim şirket yapalım siz belli bir hisse alın, destek olun dedik. Onlarla bir gizlilik anlaşması yaptık. Cumartesi günkü kongre kulübü A.Ş yapabilseydik onlar Haziran ayında bize 4 Milyon Euro verecekler, sonra Haziran’a kadar bir 4 Milyon Euro daha verecekler. Bu %49’luk bölüm için olacak. Daha sonra 12 Milyon Euro verecekler ve Orduspor’un % 70’lik bölümüne toplamda 20 Milyon Euro vermiş olacaklar. Böylece Orduspor’u kurtarıp tekrar eski günlerine geri getireceğiz. Şuan bizi bekliyorlar. 1 Haziran’a kadar kulübü A.Ş yapıp yeni yönetimin onlarla sözleşme imzalaması lazım.

Nedim Türkmen’in Orduspor’u kayyuma düşürdüğünü demek için kayyuma bırakmak istediklerini savunan Türkmen, “Kayyıma kalmak bir şehrin takımı için utanç verici bir şeydir. Bunu biz 2008’de örtülü birşekilde resmi olmasada Vali yardımcısını başkan yaparak yaptık. Orduspor’u şu yüzden kayyıma bırakmak istiyorlar. Nedim Türkmen 26 sene sonra Orduspor’u Süper Lig’e çıkardı ama bak sonra kayyuma düşürdü demek için bunu yapıyorlar. Kesinlikle kulübü kayyuma bıraktırmayacağız.”

FİFA’da kesinleşmiş borçlarının olduğunu söyleyen Türkmen, “Futbolcuların avukatlarına yazı yazdık. Dedik ki, takımımız maddi olarak sıkıntı yaşıyor sizin disiplin kuruluna gidip bizim puanımızı sildirmeniz durumunda bu takım bir alt bir alt lige düşer hiçbir şey alamazsınız dedik. Dolayısı ile alacaklarınız bakidir, bekleyin dedik. Yazılar yazdık kendileriyle görüşüyoruz. Para bulup veya şu yabancı fon işini yapabilirsek zaten bunların hepsini çözmüş olacağız.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>