ÇANAK, FESHANEDE ORDULULARLA BULUŞTU

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde organize edilen ve ‘Ordu’nun Dereleri Feshane’ye Akıyor’ sloganıyla yola çıkılan ‘Ordu Tanıtım Günleri sürüyor.

10 Mayıs Pazar akşamına kadar devam edecek olan ‘Ordu Tanıtım Günleri’nin açılışına Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Milletvekili İhsan Şener, Milletvekili Adayları Oktay Çanak, Nülgün Tomakin ve Şakir Çoban’da katıldı.

Orduluların büyük ilgi gösterdiği Oktay Çanak, Feshane’de bulunan tüm standları gezerek Ordu dışında yaşayan hemşerilerle hasret giderdi. 7 Haziran seçimlerinde gerekse parlamenterlik hayatında kendisine başarı dileyen Ordululara teşekkür eden Oktay Çanak, Ordulular arasındaki hemşerilik bilincinin güçlü olması gerektiğini söyledi.

Çanak, “Ordu ili dışında yaşayan Ordulular açısından hemşerilik durumu oldukça önemli ve güçlü bir kavram. Yurt dışında yaşayan insanlar için vatan ve memleket hasreti’ ne kadar derinse büyük şehirlerde yaşayan Ordulular için ‘memleket hasreti’ de o kadar derindir. Bunu ancak Ordu ili dışında yaşayan, öğrenim görmek için memleketinden uzaklaşan insanlar anlayabilir. Ordu Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği Feshane Ordu Günleri, bu memleket hasretinin bir nebze hafifletildiği yer oldu. Özellikle Başbakan Yardımcımız sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un ve AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa şentop’un da katıldığı bu organizasyonu başarıyla gerçekleştiren Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Enver Yılmaz’a ve onun çalışma ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Oktay Çanak, Ordu ilinin sadece Ordu’dan ibaret olmadığının Feshane Ordu Günleri’nde görüldüğünün de altını çizerek şöyle devam etti:

“Ordu’da bugün 731 bin nüfus var ancak Türkiye İstatistik Kurumu’nun araştırmalarına göre Ordu ili dışında hayatlarını sürdüren Ordulu sayısı ise yaklaşık 800 bin olarak belirlendi. Sadece İstanbul’da 511 bin Ordulunun yaşadığı ortaya çıktı. Dolayısıyla Ordu şehri sadece Ordu’dan ibaret değildir. Burada ayrı bir Ordu şehri daha var. İstanbul’un dört bir köşesinden buraya gelen Ordulular, bir nebze memleket hasretini ve dost sıcaklığını burada hissediyorlar. Bu organizasyon katılım gösteren Ordulu derneklerimize teşekkür ediyorum. İnşallah amacına ulyaşır. 22 Mayıs’ta açılacak havaalanımızla birlikte dünyanın her yerindeki Ordulu işadamlarımızı da Ordu’da yatırım yapmaya davet ediyorum. İnşallah hep birlikte ‘Yeni Türkiye Yeni Ordu’ hedefimize ulaşacağız”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>