ÜNYE ÇİMENTO’DA KAZA: 5 YARALI

Ünye Çimento Fabrikası’nda elektrik kesintisine bağlı olarak meydana gelen kazada 5 kişide 1. ve 2. derece yanık meydana geldi.

Kazanın yaşanmasının ardından Ünye Çimento Fabrikası yetkililerinden açıklama geldi. Gelen açıklama şöyle;
“Dün gece Ünye ilçesinde yer alan Ünye Çimento Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin üretim tesisinde bir iş kazası yaşanmıştır. Saat 20:00 sularında kısa süreli elektrik kesintisine bağlı olarak klinker üretim tesisimizin soğutucu bölümünde arıza oluşmuş, bu tesis kısmı ilk aşamada devreye alınamamıştır. Teknik yetkili personelimizin nezaretinde, gerekli teçhizat ve donanıma sahip personelimiz ile duruma müdahale edilmiştir.
İşin tamamlanmasına yakın bir zamanda soğutucunun çıkış borusunda biriktiği düşünülen sıcak klinker tozu beklenmedik bir şekilde soğutucuya dökülmüştür. Bu esnada yakın bölgede bulunan ve hızla soğutucuyu terk ederken kısmen sıcak toza maruz kalan çalışmalarımızda, en hafif olan 1. Ve 2. Derece yanıklar oluşmuştur. Olay sonrasında Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisine ulaştırılan çalışanlarımız Muhlis Temiz, Şenol Sencar, Şenol Çalışkan, Zeki Aydın ve Adem Al acil müdahale sonrasında olası enfeksiyon risklerinin
bertarafı amacıyla Samsun, İstanbul, ve Kocaeli’nde yanık tedavi merkezleri bulunan hastanelere sevk edilmişlerdir. Olayın vuku bulduğu andan itibaren şirketimizin tüm olanaklarını seferber etmiş, yaralı çalışanlarımız ve ailelerinin yanında, gerekenlerin yapılması yönünde tüm gayretlerini göstermektedir. Bu talihsiz kazada yararlanan, durumlarının iyi olduğunu gözlemlediğimiz çalışanlarımıza acil şifalar diler, en kısa sürede tekrar aramızda dönmeleri için tüm desteğimizin yanlarında olduğunu bildiririz. Kamuoyunun da olay ile ilgili gaz sıkışması, patlama, yangın vb. durumların gerçekleştiği yolunda paylaşılan haberler gerçek dışı olup, tesisimiz üretim faaliyetlerine devam etmektedir.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>