Bakan’ın Sözleri, Fiyata Etki Etmedi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in fındıkla ilgili yaptığı açıklamalara rağmen serbest piyasada fındık fiyatında bugün herhangi bir değişim yaşanmazken fiyat yine yerinde saydı.

Bakan İdris Naim Şahin, memleketi Ordu’da dün partisince düzenlenmiş olan İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda fındıkla ilgili konuşarak geçen sezon 6 liradan alıcı bulan ürünün bu yıl 4 lira bandına çekildiğini, bunuda günlük olarak takip ettiklerini açıklamıştı. Bakan Şahin’in bu açıklamasından sonra geçen bugünde Ordu Ticaret Borsası binası girişindeki fiyat panosunda fiyatın artmayarak 3.85 liradan işlem görmeye devam ettiği gözlendi.
Fiyat panosu üzerinde ise, “Açıklanan fiyat, tamamen bilgi amaçlı olup %50 randıman brüt fiyat üzerinden iç fındık verilerine göre oluşan tahmini piyasa fiyatıdır” yazılı yazı bulunuyor.

-BAKAN NE DEMİŞTİ-
Bakan İdris Naim Şahin dünkü toplantıda fındıkla şunları söylemişti: Kimse zannetmesin ki fındığın fiyatı günlük, Ordu’da Giresun’da nasıl teşekkül ediyor, bunu takip etmediğimizi kimse düşünmesin. Bir tarafta fındığı 4 lirada tutmaya devam edenlerle takibimiz mücadelemiz devam edecek bizim insanımızdır, dostumuzda olabilir ama benim en büyük dostum dağın başındaki gariban, alnının terini döken üreticimizdir. O’nun hakkını korumak bizim boynumuzun borcudur ahlakımızın imanımızın gereğidir.” orduflash

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>