KURTULMUŞ VE ADAYLARA SEVGİ SELİ


Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, beraberinde AK Parti Ordu Milletvekilleri Adayları İhsan Şener, Oktay Çanak, Nülgün Tomakin, Şakir Çoban, Ünye, Fatsa ve Ordu’da vatandaşlarla biraraya geldi.

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu memlekette taş taş üstüne koymayanlar, hiçbir hizmeti gerçekleştiremeyenler milletin önünün kesmek için biraya geldi.” dedi.

Ordu’ya gelen Ünye Akçay sınırında yüzlerce araçlık konvoyla karşılanan Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı
Numan Kurtulmuş, Ünye’de, Fatsa’da, Ordu’da düzenlenen mitingde konuştu.

Kurtulmuş, “Geçtiğimiz iki seçimde Ordu olarak destan ve tarih yazdık. Geçen yıl bu seçimler başlamadan önce hep diyorduk ki ‘Türkiye’de son on iki yılda yapılacak olan hizmetlerin yeni Türkiye’nin inşası için önümüzde üç tane seçim var’ diyorduk. Milletin Türkiye’nin geleceği için vereceği önemli bir karar diyorduk. Bu seçimler bir yol kavşağı bir yol ayrımı olduğunu her zaman belirttik. Millet eski Türkiye’nin kirli pasaklı yollarına karanlık dehlizlerine geri mi gidecek, yeni Türkiye istikametinde mi yürüyecek.”

Kurtulmuş, “Bu memlekette taş taş üstüne koymayanlar, hiçbir hizmeti gerçekleştiremeyenler milletin önünün kesmek için biraya geldi. 30 Mart yerel seçimlerinde o ittifakları sandıkta Türkiye’nin halkı bozmuştur. Millet yeni Türkiye istikametinde karar verdi. Diğerleri önümüzü kesmek için ittifaklar kurdular, yine halkımız gereken dersi vererek sandıkta o ittifakları bozdu. Cumhuriyet tarihi boyunca cumhurbaşkanları meydanlarda milletin istediği seçilmedi. Artık devir değişti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı seçilmiş ilk cumhurbaşkanı yaptı. Yine eski Türkiye’nin taraftarları ittifaklarıyla ve kumpaslarıyla birlikte beklemek zorunda kaldılar. Aziz milletimizin kararlığı ve inancı yeni Türkiye’ye olan sevdası 10 Ağustos tarihinde açıktır. Şimdi sıra geldi 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlere. Son viraja geldik ve yine eski Türkiye istikametinde yürümek isteyenler farklı senaryoların içine girmiş olacaklar. Türkiye’de değişik senaryolar ve bildiğimiz eski yöntemlerle ülkeyi karıştırmaya çalışacaklar.”

Kim ne yaparsa yapsın artık bu hal kararını verdiğini belirten Kurtulmuş, “Bir daha eski Türkiye’ye geri dönmeyecektirler. Ordu milletvekili adayısın dediklerinde bana, ‘bundan büyük bir kıvanç duyarak onur duyduğumu’ ifade ettim. Şimdi hep beraber yeni Türkiye’nin istikametinde inşa etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah Ordu ilimizin milletvekili sayı olan beş vekili buradan çıkartacağımıza inanıyorum. Siyasi hayatım boyunca yıllarca Ordu iline çok geldim. Fakat hiçbir zaman seçilmedim. Ordu’nun her zaman meseleleri ve sorunları ile yakından ilgilendim. Bundan sonra da aday arkadaşlarımızla birlikte 8 Haziran tarihinde hem Türkiye’nin hem de ordumuzun meselelerini daha ileri götürmek için canla başla mücadele edeceğiz. 7 Haziran’da inanıyorum ki bizlere büyük destek vereceksiniz. Ordu ilinde 5’de 5 yapacağımıza sizin adınıza inanıyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin son 13 yılda büyük bir mesafe aldığını ve daha çok yapacak işlerinin olduğunu belirten Kurtulmuş, “İşimiz bitti diyerek kenara çekilmek ve rehavete kapanmak kesinlikle yoktur. Seçim kampanyası ile kalan süreçte herkese ulaşacağız. Tüm Ordulu ve bölge halkı kardeşlerimize ulaşacağız. Yeni Türkiye’nin inşası istikametinde herkesin desteğini ve oyunu kazanacağız. Çok büyük oy oranı ile Ordu’da seçimleri kazanarak beş vekil adayımızı da meclise sokacağız. Ben ve arkadaşlarım Orduluların vekilleri olacağız. Her
hemşehrimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>