DÖNÜM PARASI KUYRUĞU

Alan Bazlı destek ödemeleri sürüyor. Ordu’da havaların yağışlı olduğuna aldırmayan vatandaşlar uzun kuyruklarda sırasını gelmesini bekliyor.

6 Nisan’da başlayan ve 13 Nisan’a kadar ödenmesi planlanan fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği ödemeleri devam ediyor. Ziraat Bankası Şubelerinden paralarını almaya devam ederken araya hafta sonu girmesi nedeniyle paralarını geç alacağı endişesi taşıyan üreticileri rahatlatan haber geldi.

Bu kapsamda ödemelerin yapıldığı Ziraat Bankası’nın Altınordu, Ünye, Fatsa, Perşembe, Gölköy, Ulubey, Aybastı, Korgan, Kumru ve Gürgentepe Şubeleri’nde Cumartesi günleri de mesaiye devam edilecek.

Üreticilerin TC kimlik numarasının son rakamına göre yapılan ödemeler kapsamında Ordu’da 119 bin 820 fındık üreticisi dönüm başına 170 liradan toplam 280 milyon lira Alan Bazlı Gelir Desteği ödemesi alacak.

Binlerce Ordulu fındık üreticisi banka şubelerinden hesaplarına yatan dönüm parasını alabilmek için beklerken, geçtiğimiz yıllarda yaşanan yoğunluk ve uzun kuyruklar, bu yıl dağıtılan Başak Kart sayesinde yaşanmıyor. Üreticilerin yarıdan fazlasının aldığı günlük para çekim limiti 5 bin lira olan Başak Kart ile ATM’lerden paralarını saat 18’den sonra alma imkanına sahipler. Başak Kartı olmayan üreticiler ise 14 Nisan Salı gününden itibaren banka şubelerinden paralarını alabilecekler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>