ŞENER’İN TELEFONU 4 YIL BOYUNCA DİNLENMİŞ

 

 

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili İhsan Şener, Paralel yapının 4 yıl boyunca telefonunun hukuksuzca dinlediğini söyleyerek şikayetçi olduğunu söyledi.

 

Telefonda ‘Selamun Aleyküm’ diyorum diye ‘Selam’ örgütü adını uydurarak dinleme yapıldığını savcıdan öğrendiğini belirten Şener, “Savcıya müşteki sıfatıyla ifade verdim.”dedi.

 

Sahte isimler ile telefonlarının dinlendiğini anlatan Şener, “Hukuksuz şekilde dinlemişler. Gerçek adım olmadan mahkeme kararı alınmış. Müşteki sıfatıyla ifade verdim. Örgüt elemanlarını bir görseniz evlere şenlik. Ben Hizbul Tahrir örgütünün ne yaptığını bilmiyorum. İsmini duydum ama ne olduğunu, ne yaptığını bilmiyorum. Dinleme yapanlar beni Hizbul Tahrir örgütü lideri olarak kayıt etmiş. Ayrıca birde Selam örgütü diye bir şey uydurup onun üyesi olarak dinlemişler. Selam örgütü diye bir örgüt yok. Ama telefon açtığınızda ‘Selamun Aleyküm’ diyorsunuz ya direk örgüt üyesisiniz. Savcıya müşteki sıfatıyla ifade verdim. Hakim ve polislerden şikayetçi olduk. Gayri meşru bir eylem veya bir oluşumun içinde olmadım. Bu hususta rahatım. Ancak bu ahlaksız bir tavır. Yaklaşık olarak 2 bin kişi dinlenmiş. Milletvekili olmadan önce dinlemişler.”diye konuştu.

 

Türkiye’nin artık Eski Türkiye olmadığını hatırlatan Şener, “Çok şükür bugün Türkiye sadeleşen bir Türkiye, açık toplum olan bir Türkiye. Herkesin sorgulanabildiği, yapanın yanına kar kalmadığı bir Türkiye.  Yasa mücadelesi veriyoruz. 20 gün gece yarılarına kadar sabahlara kadar çalıştık. Muhalefetin tek bir gayesi var engel olmak. Niye karşısınız dediğimizde ‘İstemezük’ diyorlar. Bunlar 1974′te ilk yapılan boğaz köprüsünü de istemediler. 2. Köprüyü de istemediler. Şimdi 3. Köprüyü de istemiyorlar. Marmaray’ı da, Tüp geçidi de istemediler. Havaalanını da istemiyorlar.  Kanal İstanbul’u da istemiyorlar. Bunlar Türkiye’nin zenginleşmesini istemeyen uluslararası güçlerin taşeronu bunlar.”dedi.

 

Vandalları savunmak muhalefete mi düştü diye soran Şener, “İnsanların ticarethanelerini yakan, ambulansı deviren, polise, askere kurşun atan insanların savunması muhalefete mi düştü. Hepimiz yaşadık 6-7 Ekim olaylarını 50 kişi öldü. Bunun engellenmesine yönelik polise biraz daha salahiyet vermek bu verilen salahiyette kıta Avrupa’sındaki yetkiler kadar da değil. Ama buna karşı çıkıyorlar. Mecliste engellemek için ellerinden geleni yapıyorlar.”diye sözlerini tamamladı.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>