ŞENER, 12 ÜLKEYİ MİSAFİR ETTİ

 

Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenterler Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanı İhsan Şener, KEİPA üyesi ülkelerin temsilcilerinin katıldığı toplantıya ev sahipliği yaptı.

KEİPA Daimi Komite tüzük çalışma grubu toplantısı İstanbul’da Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

KEİPA’nın Türkiye, Azerbaycan, Arnavutluk, Bulgaristan, Ermenistan, Gürcistan, Moldova, Romanya, Rusya, Ukrayna, Yunanistan ve Sırbistan olmak üzere 12 üye devletten delegasyonların katıldığı toplantıda tüzük çalışması yapıldı.

KEİPA üyesi ülkelerin temsilcilerini İstanbul’da misafir ettiklerini söyleyen Şener, “Tüzük ile ilgili değişlikler üzerine toplantı gerçekleştirdik. Görüşülen konular 12 ülkenin anlayış ve uzlaşmacı diyalogları ile müzakere edildi. Yapılan bir takım değişiklikler üye devletlerin oy birliği ile kabul edildi.”dedi.

 

BİR SONRAKİ TOPLANTI ORDU’DA

Şener, 44. Kültür, Eğitim ve Sosyal İşler Komisyonu Toplantısı’nın 1-2 Nisan tarihlerinde Ordu’da yapılacağını hatırlattı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>