2 ADAYIN İSİMLERİ SİLİNDİ

 

AK Parti Milletvekili Aday adayları temayül yoklamasına girdi. Ancak belediye meclis üyeliğinden istifa eden Hayati Öztürk ve Bilge Başar Çelik temayül listesinde yer almadı.

Bilge Başar Çelik, Genel Merkez genelgesi çıkmadan önce istifa ettiğini Komisyon başkanına bildirince ismi listeye ilave edildi. Hayati Öztürk ise temayüle giremedi.

Aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediye Meclis Listesi’nde görev yapan Altınordu Belediyesi Meclis Üyesi Hayati Öztürk ile Gölköy Belediyesi Meclis Üyesi Başar Bilgi Çelik görevlerinden istifa ederek milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

AK Parti Ordu Milletvekilleri Mustafa Hamarat, Fatih Han Ünal, İhsan Şener ile eski milletvekilleri Eyüp Fatsa ve Ayhan Yılmaz, Ak Parti eski İl Başkanı Hüseyin Akyol temayüle katılmadı. Mevcut Ak Partili milletvekilleri, eski milletvekilleri ve Hüseyin Akyol’un durumuna ise Genel Merkez karar verecek.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>