KAÇAK YAPIYA GEÇİT YOK !

Ordu’da kaçak yapılara göz açtırılmıyor. Daha önce yeni imar kanunu gereği köylerde kaçak yapılara ağır cezalar verilen Ordu’da bu cezalara yenileri ekleniyor. Ordu’da son kesilen cezalarla birlikte ceza miktarı 108 bini geçti.
9 Mayıs 2013 Perşembe günü yapılan İl Encümen toplantısında merkez ilçe Gökömer Köyünde ve Perşembe ilçesi Ekinciler Köyünde izinsiz olarak yapımına başlanan yapılara toplam bin 879 TL idari para cezası verildi. Son 17 ayda kaçak yapılarla mücadele çerçevesinde uygulanan cezai işlem miktarı 106 bin lirayken son cezalarla bu miktar 108 bin 755 TL’ye ulaştı.

Genel Sekreter Selami Aydın; “Ülkemizin önemli sorunlarından biri kaçak ve ruhsatsız yapılaşmadır. Özellikle şehir ve ilçe merkezlerimizde, seçim dönemlerinde hızla artan bir şekilde ruhsatsız şekilde başlayan yapıların, İlimizin Büyükşehir olması sebebiyle kırsal kesimlerde de arttığı yönünde şikâyetler artmıştır. Kaçak olarak inşa edilen yapılar çarpık ve düzensiz yapılaşmaya yol açmaktadır. Kaçak yapılaşmanın önlenmesi için etkin mücadele edilmesi gerekmekte olup, izinsiz ve plansız yapılaşmanın önüne geçerek halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, insanların mağdur olmasını önlemek, İdaremizin öncelikli görevleri arasında yer almaktadır. Plansız yapılaşmanın önlenmesi yönündeki hassasiyetimiz sebebiyle, kırsaldaki denetimlerimiz ara vermeden devam etmektedir.

Halk arasında bulunan bilgi kirliliğini de düzeltmek istiyorum. İdaremiz köylerimizde yapılacak yapıların ruhsat ve izin işlemleri için herhangi bir ad altında ücret almamaktadır. Kırsalda planlı yapılaşmanın sağlanması için, vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>