CHP, YARIŞA HAZIRLANIYOR

 

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Aday adayları ön seçim için çalışmalarını sürdürüyor. CHP, 85 seçim bölgesinin 55′inde milletvekili adaylarını üyelerinin katılımıyla ön seçim yoluyla belirleme kararı aldı. Aralarında Ordu’nun da bulunduğu 45 ilde hakim denetiminde, 10 ilde ise örgüt denetiminde tüm üyelerin katılımıyla aday belirleme yolu tespit edildi.

CHP’nin Ordu’daki milletvekili sıralamasını da parti üyeleri belirleyecek. İlçe Seçim Kurulu nezaretinde yapılacak olan ön seçimin tarihi de 29 Mart Pazar olarak belirlendi.

CHP’nin Milletvekili aday sıralamasının belirleneceği ön seçim 19 ilçede ayrı ayrı hakim nezaretinde yapılacak. Ön seçimde yaklaşık 8 bin üye oy kullanacak.

CHP BAŞVURULARI BAŞLIYOR

CHP’de Milletvekilliği için başvurular 17 Marta başlayacak. Ön seçime katılacak milletvekili aday adaylarının 17-24 Şubat tarihleri arasında bağlı bulundukları CHP İl Başkanlığına başvuru yapmaları gerekiyor. CHP’den aday adayı olacak erkek adaylar 5 bin, kadın ve gençler ise 2 bin 500 lira ödeyecekler.

CHP’NİN ADAY ADAYLARI ŞÖYLE

CHP’de Ordu’dan Milletvekili aday adaylığı için açıklama yapanlar ya da isimleri geçenler şunlar:
Arzu Atabay Akçevre, Cemil Sezer, Doğan Çelebi, Erhan Köleoğlu, Gökhan Karayel, İdris Yıldız, İsa Maral, İsa Yazıcı, Muharrem Karaduman, Mustafa Adıgüzel, Nurcan Karakoyun, Osman Çakmak, Osman Güngör, Seyit Torun, Zekai Sana, Zeki Güngör, Gözde Özgür.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>