ERÇAL, GÖREVİNDEN AYRILDI

 

Ordu’lu İşadamı İsmet Erçal, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde Milletvekili adayı olmak için Ordu İl Başkanlığı yönetim kurulu üyeliğindeki görevinden ayrıldı.

 

Erçal, AK Parti’nin kuruluşundan bugüne siyasetin içinde olduğunu, vatandaşımızın teveccühü ile adaylığını açıkladığını söyleyerek, “Adaylık konusunda beni ikna eden vatandaşlarımız oldu. Partili olsun veya olmasın her kesimden olumlu tepkiler aldım. Hizmetleri ile onur, gurur duyduğum, Yeni bir Türkiye, yeni bir Ordu inşa eden AK Parti’den aday olmaktan son derece mutluyum.”dedi.

 

Zorlu bir göreve talip olduğunu ve bunun bilincinde olduğunu ifade eden Erçal, “Yıllarca kendi imkanlarımla ilimizi tanıtma gayretinde oldum. Tarihi, kültürel ve sosyal alanlarda çalışmalar gerçekleştirdim. Allah nasip ederse bu çalışmalarımı aynı heyecanla meclise de taşımak istiyorum. Elimden geldiği sürece her alanda ilimize hizmet etmek istiyorum.”diye konuştu.

 

Tüm aday arkadaşlara başarılar diliyorum diyen Erçal, “Her aday arkadaşımız milletine hizmet için bu yola çıkıyor. Aynı duygular besleyen tüm aday arkadaşlarımızın yolu açık olsun. Hepsine başarılar diliyorum.”dedi.

 

İSMET ERÇAL KİMDİR

 

AK Parti kurucu üyeliği ile siyasi yaşamına AK Parti’de başlayan Erçal, 2002 ve 2007 Genel seçimlerinde İl genel Meclisi üyesi olarak seçildi. İl Genel Meclisi üyeliğinden 2011 yılında istifa ederek Milletvekili adayı oldu. 2012′de AK Parti 4. olağan kongresinde Ordu İl Başkanlığı yönetim kurulu üyesi olarak seçildi.

Erçallar A.Ş. bünyesinde  bulunan Kumru ve Alaplı Fındık fabrikalarının yöneticiliğini yapan İsmet Erçal, bir çok kez ‘Yılın İşadamı’ ödülünü aldı.

Şiir ve tarih kitabı da bulunan Erçal, 2001′de ‘Kumru’dan Nağmeler’, 2007′de ‘Zaman Tüneli’ adlı şiir kitapları ve 2013′te ise ilk tarih kitabı ‘Kumru Yöresi ve Tarihi’ adı ile yayınlandı.

2011, 2012, 2013 yıllarında Uluslararası Edebiyat Festivalinde şiirleri ödül aldı.

Erçal, istihdam konusunda yatırımlarının yanında hayır sever kişiliği ile de tanınıyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>