MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN 9 GÜNLÜK SÜRE

AK Parti MKYK ‘da alınan karara göre milletvekili adaylığı için başvurular 11 Şubat’ta başlayıp 20 Şubat’ta sona erecek.

AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) Toplantısı sona erdi.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, AK Parti genel merkezinde basına kapalı düzenlenen toplantı, 3,5 saat sürdü.

BÜROKRATLARA FREN

Seçimlerin yaklaşmasıyla milletvekili adayları da netleşmeye başladı. Aday olmak isteyenler arasında bürokratlar başı çekiyor. 700 bürokrat, Başbakan Davutoğlu ve AK Parti kurmaylarıyla irtibata geçerek nabız yokladı. Davutoğlu ise bu kadar yüksek başvuruya, sıcak bakmıyor.

Genel seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyenlerin başında yüksek bürokrasiden isimler geliyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti yetkili kurum ve kişilerine şuana kadar 700′ün üzerinde yüksek bürokratın nabız yokladığı ortaya çıktı.

Bu kadar yüksek başvuruya Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, sıcak bakmadığı öğrenildi. Davutoğlu’nun tepkisi ve yüksek başvuru nedeniyle AK Parti, bürokrasinin başındaki isimlere fren sistemi getirdi.

 

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>