HAVAALANI YENİ TEKNOLOJİYLE YAPILIYOR

 

AK Parti Tanırım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte Ordu basınıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Burada Ordu gündemi ve devam eden yatırımlarla ilgili konuşan Şener, Ordu­Giresunn Havalimanı hakkında da açıklamalarda bulundu.

Alt yapı ve pistinin tamamlandığı havalimanında terminal binası ve diğer üst yapı inşaatının devam ettiğini belirten Şener, havalimanı için şuana kadar emeği geçen herkese teşekkür ederken, havalimanının ismi konusunda bir taleplerinin olduğunu ancak kabul edilmediğini söyleyerek şuanda ismin Ordu-­Giresun Havalimanı olduğunu söyledi.

Havalimanının hizmete gireceği tarih konusunda daha önce 15 Mart tarihinin söylendiğini hatırlatan Şener, “Ama projenin ekipmanlarıyla
ilgili yeni teknolojiden faydalanılmak istenildi.

Bundan dolayı yeni ekipmanların imalatı ile ilgili belki biraz gecikme olabilir. Ama biz şunu rahatlıkla söyleyebiliriz Mayıs ayı sonunda tarifeli seferlerle uçmaya başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>