YAŞLI ÇİFT ELEKTİRİK VE SU İSTİYOR

 

Hamide teyze ve Yaşar amcanın bitmeyen çilesi. Perşembe İlçesi’ne bağlı Sarayköy Mahallesi’nde yaşayan Hamide Teyze ve Yaşar Amca, kışın bu en soğuk günlerinde barakadan bozma evden kutrular ancak çileleri bitmedi.

 

Ordu’nun Perşembe İlçesi’ne bağlı Sarayköy Mahallesi’nde yaşayan 70 yaşındaki Hamide ve 75 yaşındaki Yaşar Arslantürk çifti bu karda-kışta perişan durumdalar. 50 yıllık evli olan çiftin 6 çocukları olmuş ama hepsi de gurbetteler. Her biri kendi geçim dertleri peşinde hayat mücadelesi veriyorlar. Aile, yıllar önce Perşembe İlçesi bağlı Soğukpınar’dan yine aynı ilçenin Sarayköy-Başlamış Mahallesi’ne gelip yerleşmişler.

 

Derken 2007’de evleri yanmış. Konu-komşu yardım etmiş, 6-7 yıl derme-çatma barakalarda barınmışlar. Valiliğin de devreye girmesiyle buradan kurtulup 3 ay kadar önce, evlerine taşınmışlar. Perşembe ilçeden de yardımlar geliyor. Ama yine de her şey tam değil. Elektrik, su problemleri var.

 

Suyu dışarıdan taşıyorlar. Gördüğümüz kadarıyla elektrik de dışarıdan veriliyor. Tesisat bağlanmamış. Tehlike söz konusu. Evin çatısı, sıvası yok. Isıtmak zor. Evin inşaatı da tam bitmiş değil. Aldığımız bilgiye göre, ailenin 100-200 kilo arası fındık dışında her hangi bir geliri yok.

 

Mevcutlar kafi gelmeyince yaşlı çiftler zorluk çekiyorlar. Eşin-dostun katkılarıyla zar-zor hayat sürdürüp, şu kış ortasında kendilerine uzanacak, evlerinin yapımına katkıda bulunacak yardım ellerini bekliyorlar.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>