ORDULU BÜYÜKŞEHİRDEN MEMNUN MU ?


Ordu Büyükşehir Belediyesi, Gezici Araştırma Şirketi’nin 30 büyükşehir belediyesinde yaptığı ankette başarı oranı en yüksek belediyeler arasında yerini aldı.

Şirketin 13-28 Aralık 2014 tarihleri arasında 36 bin 188 vatandaşla yüz yüze görüşerek yaptırdığı ankette, Orduluların yüzde 58,7’si büyükşehir hizmetlerini başarılı bulduğunu belirtti.

Anket, 30 Büyükşehir sınırları içerisinde vatandaşlara “Büyükşehir hizmetlerini başarılı buluyor musunuz?” diye sordu.

10 aylık büyükşehir olan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetinden memnun oldukları sonucu çıktı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın da, en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanlarından bir tanesi olarak gösterildi.

Araştırmanın içeriği ile ilgili açıklamalarda bulunan Gezici Araştırma Şirketleri Genel Müdürü Murat Gezici, yapılan bu araştırmayla büyükşehirler içerisinde halkın belediye başkanından memnuniyetinin de belirlendiğini ve iller arasında memnuniyet sıralaması yapıldığını söyledi.

ORDULU BÜYÜKŞEHRİ BAŞARILI BULDU

Ankete katılan Orduluların yüzde 58,7’si Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini başarılı bulduğu görüşündeler. Yüzde 30,5’i başarısız bulurken, yüzde 10,8’i ise kısmen başarılı bulduklarını söylediler. Ordu Büyükşehir Belediyesi, çıkan bu sonuçla Karadeniz’in diğer büyükşehirleri olan Samsun ve Trabzon’u geride bıraktı. Trabzonluların yüzde 52’si büyükşehir hizmetlerinden memnun kalırlarken, Samsun’da bu oran yüzde 48’de kaldı.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>