BAŞKANLAR YEDAŞ’A TEPKİLİ

Ordu’yu 1 hafta boyunca etkileyen kar yağışı ve tipi ilçelerde elektirik hatlarına zarar verince elektirikler kesildi.
Duruma tepki gösteren Belediye Başkanları ise toplu açıklama yaptı.
İlçelerde günlerdir devam eden elektrik sorununu çözemeyen YEDAŞ’a tepki gösteren İlçe Belediye Başkanları, YEDAŞ’ı yetersizlikle suçladı.
Kumru, Kabataş, Korgan ilçelerinin tamamında, diğer ilçelerde de yüksek kesimlerde kesilen elektrikler aradan günler geçmesine rağmen devam etti.
Bu duruma tepki gösteren ilçe belediye başkanları, vatandaşların sorumlu olarak kendilerini gördüğünü ve ağızlarına ne gelirse
kendilerine söylediğini belirtirlerken, YEDAŞ yetkililerine ulaşamadıklarını dile getirdiler.
Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, “Meydana elektrik kesintilerinde vatandaş bizi sıkıştırıyor. Telefonu açtığında bize yolu değil elektriği soruyor. Vatandaşın televizyonu bozuluyor, dondurucusu bozuluyor, yazdan hazırladığı yiyecekleri bozuluyor. YEDAŞ, ekipleri elektrik arızalarında yetersiz kalıyor. Buna muhakkak bir çözüm bulunması lazım. Düşünün 1 haftadır Çayırkent’te elektrik yok. Halende yok. Vatandaş artık bize her türlü şeyi söylüyor. Artık bende yıldım. YEDAŞ Genel Müdürü ve Ordu İl Koordinatörü benim telefonlarıma çıkmıyor. Ne demek bir Belediye Başkanının telefonlarına çıkmamak.”
Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’da, YEDAŞ’ın alt yapı yetersizliğinden dolayı elektrikle ilgili sorunların devam ettiğini belirterek, “Muhtarlarımızın bizlere bu dönemle ilgili en büyük şikâyeti elektrikle ilgili. Bunu da ilgili birim olan YEDAŞ’a gece gündüz ilettik. Ancak hala sıkıntı devam ediyor. Buda YEDAŞ’ın özelleştiği dönemden itibaren özellikle altyapı çalışmasına yeterli kaynağı ayırmadığını gösteriyor.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>