HİRANUR BEBEK 14 SAATTE KURTARILDI

Ordu’nun Akkuş ilçesi Damyeri köyünde hastalanan 6 aylık Hiranur bebek ve 112 ekibi 5 iş makinası tarafından kurtarılarak hastaneye yetiştirildi.

Hastalanan Hiranur Bebek için ailesi 112 Acil servis ekibinden yardım istedi. Kar ve tipinin aniden bastırmasıyla 112 ekipleri Hiranur bebeğe ulaşamadı.

Kar ve tipinin aniden bastırması nedeniyle Ulaşımın olmaması nedeniyle 112 ekipleride büyükşehir belediyesinden yolların açılması için yardım istedi.

5 iş makinası tarafından 19 kilometrelik yol 14 saatte açılarak önce 112 ekibi ardındanda Hiranur bebeğe ulaşıldı. Hemen hastaneye kaldırılan Hiranur bebek, tedavi altına alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu bildirilen Hiranur bebebk hastanede tedavi altında tutuluyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “6 aylık Hiranur bebeği hastaneye ulaştırmak için 5 iş makinesi tam 14 saat çalıştı. Yoğun tipi ve fırtına nedeniyle saatler süren çalışma başarıyla tamamlandı. Hem 112 ekiplerimizi kurtardık hem de Hiranur bebeği hastaneye ulaştırdık. Bu büyük mücadelede görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>