ORDUSPOR’A HACİZ GELDİ

Orduspor Kulübü, Makedon Hentbol oyuncusu Belma Beba’nın alacağını ödeyemeyince kulüp binasındaki eşyalar haczedildi. Yeddi emine kaldırılan toplantı masası, koltuk, televizyon gibi eşyalar yediemin deposuna kaldırıldı. Kulüp’ten yapılan açıklamada ise, sorunun kaynağında mali sıkıntının olduğuna işaret edildi.

Makedonyalı Belma Beba Ağustos 2012- Haziran 2013 dönemi için Ordu Spor Kulübü ile sözleşme imzaladı.

Sözleşme bedeli 12 bin Euro olarak kararlaştırıldı. Ödemeler aylık 1200 Euro şeklinde yapılarak 10 ayda tamamlanacaktı. Ancak Beba parasını alamadığı iddiası ile kulüp ile yollarını ayırdı. TL karşılığı 23 bin TL alacağı bulunan Beba, Ordu’dan ayrılmadan önce Kulüp yöneticileri ile yaptığı ikili görüşmelerden de sonuç alamayınca avukatına vekâlet vererek ülkesine döndü.

KOLTUKLAR DA HACZEDİLDİ

Alacaklı taraf ve kulüp arasında yürütülen görüşmelerden de sonuç çıkmayınca icra takibi başladı. Kulüp takibe itiraz etti ancak mahkemece bu itiraz kaldırıldı. Geçtiğimiz 4 Aralık günü ise, Beba’nın avukatı haciz memurları ile birlikte kulüp binasına giderek haciz işlemini gerçekleştirdi.

Haczedilen eşyalar tutanağa tek tek yazıldı.

Kulüp binasında bulunan ve yönetimin de kullandığı tahmin edilen toplantı odasındaki koltuk, toplantı masası, ve televizyon haczedildi. Haczedilen malları yeddi emine teslim edildi.
Haczedilen eşyaların icra yolu ile satışı için Ordu İcra Müdürlüğü’nün gün belirlemesi bekleniyor.

MALİ SIKINTI YAŞIYORUZ

Konu ile ilgili ulaştığımızı bir kulüp yetkilisi ise, sorunun kaynağında yaşadıkları mali sıkıntının yattığına işaret etti.

Kaynak: Hürriyet.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>