ACI HABER BOLAMAN’DAN GELDİ

FATSA’da Isınmak için katalitik yakan karı­koca zehirlenerek hayatlarını kaybetti. Fatsa’da gece dondurucu soğuklardan korunmak için yaktıkları tüplü katalitik yakan Osman ve Zehra Demirbaş çifti, zehirlenerek hayatlarını kaybetti.

Fatsa İlçesi’ne bağlı Bolaman Mahallesi’nde yaşayan 55 yaşındaki Osman ve eşi 46 yaşındaki Zehre Demirbaş, Elektrikler kesilince ısınmak için yaktıkları tüplü katalitikten sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Bolaman Mahallesi, Akise Mevkii’nde yaşayan Osman ve eşi Zehra Demirbaş çifti bugün hiç evden çıkmayınca komşuları evlerine gitti. Uzun süre kapıyı çalmalarına rağmen açan olmayınca ahşap olan kapı açılarak içeri girildi. Çiftin yatakta hareketsiz yattığını ve evde bir koku olduğunu anlayan komşuları durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri, Demirbaş çiftinin ısınmak için yaktıkları katalitikten sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüklerini tespit etti.

Birlikte can veren karı­kocanın cenazeleri, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>