İŞ MAKİNALARI HAYAT KURTARDI

 

Ordu’da yoğun kar yağışı yaşamı felç etti. 330 köy yolu ulaşıma hala kapalıyken ekipler gece-gündüz demeden yol açma çalışmalarını sürdürüyor.  Kumru ve İkizce ilçelerinde aniden fenalaşan biri kadın olmak üzere 2 kişiye iş makinelerinin açtığı yok ile ambulans yetişti.

Yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı yer yer 1 metreyi bulurken, yoldan çıkan araç kazalarında ise artış oldu.

Zincirsiz seyir halinde olan araçlar konusunda sıkıntı yaşayan ekipler, iş makineleri yardımı ile araçları kurtarıyor.

Ekipler yoğunluğu hasta, cenaze ve öğrenci servisi güzergahlarına veriyor. Birçok mahallede hatlarda oluşan arıza nedeniyle elektrik ve telefon hizmeti aksarken, don nedeniyle su kesintisi de yaşanıyor.

Kumru İlçesi Fizme mahallesinde kar nedeniyle evinde mahsur kalan hamile bir kadın ile kalp krizi geçiren bir vatandaşta Korgan Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

İkizce ilçesinde ise fenalaşan yaşlı kadının imdadına iş makineleri tarafından yolu açılan ambulans yetişti. İş makinesi tarafından açılan yoldan ilerleyen ambulans yaşlı kadına ulaşarak tedavisini gerçekleştirip hastaneye yetiştirdi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>