ÜNYE ÇEVREYOLU’NUN SONU GÖRÜLDÜ

2007 yılında yapımına başlanan Ünye Çevre Yolu inşaatı hızla devam ediyor. Bugüne kadar yaşanan olumsuzlukların aşıldığı yolda asfaltlama işlemi yeniden başlayacak. Çevre Yolu’nun Ekim ayına kadar trafiğe açılması planlanıyor.

Temeli 2007 yılında düzenlene törenle dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak tarafından temeli atılan 13,5 km uzunluğundaki Ünye Çevre Yolu, istimlak, alt yapı malzeme temini, tünellerde meydana gelen göçük, heyelan, köprü ve viyadük ayaklarında yaşanan imalat hataları nedeniyle bitirilmesi planlanan sürede tamamlanamamış ve yaklaşık 2 yıl gecikmeye neden olmuştu.

Çevre yolunda yaşanan tüm aksaklıklar bir bir aşılırken, çalışmalarda hız kazandı. Delme işlemi tamamlanan tünellerde ki betonlama işlemi ise bitmek üzere. Öte yandan Çevre yolu güzergahında bulunan Bayramca Söğütlü Viyadüğünde kirişleri taşıyan sütunların imalatı tamamlandı ve kirişlerin yerleştirilmesine başlanıldı. Tekkiraz Kavşağı ile Yunus Emre tünelleri arasında kalan heyelanlı bölgenin duvarları tamamlanarak heyelan tehlikesi tamamen ortadan kaldırılırken, önümüzdeki haftadan itibaren altyapısı tamamlanan bölümlerin de asfalt çalışmasına başlanacak.

Ünye Çevre yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgi alırken, çalışmaların sorunsuz ve hızla devam etmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek yolun bir an evvel tamamlanarak trafiğe açılmasını beklediklerini söyledi.

Kaynak: Ünye TV

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>