ORDULULAR IRAK’TA HAYATINI KAYBETTİ

Gurbet Ordulu işçilere mezar oldu. Ordu’dan ekmek paralarını kazanmak için gittikleri Irak’ta tünel inşaatında meydana gelen göçük nedeniyle ikisi kardeş üç Ordulu işçi hayatını kaybetti.

Ekmek parası için gittikleri gurbet onlara mezar oldu. Ordu’dan Irak’ın Erbil Kenti’ne ailelerinin geçimini
sağlamak için çalışmaya giden 2’si Çamaşlı 1’i Ulubeyli Ordulu işçi tünel inşaatında meydana gelen göçük nedeniyle hayatlarını kaybetti.

Irak’ın Erbil ve Selahaddin kentleri arasında yol yapan Türk firması tarafından yapılan yolda sebebi bilinmeyen bir nedenle tünel duvarındaki demirin çökmesi sonucu sıkışarak hayatlarını kaybetti.
Meydana gelen göçükte Ordu’dan bu ülkeye giden Ordu’nun Çamaş İlçesi’nden 45 yaşındaki Ahmet Şahin ile 40 yaşındaki kardeşi Mehmet Şahin hayatını kaybetti. Mehmet Şahin’in ilk iş günü olduğu öğrenilirken Ahmet Şahin’in de 1 aydır çalıştığı öğrenildi.

Aynı tünen göçüğünde hayatını kaybeden bir diğer işçi olan 51 yaşındaki Celal Dilmen’in evli be 2 çocuk babası olduğu ve Ulubey İlçesi’ne bağlı Uzunmahmut Mahallesi’nden olduğu öğrenildi. Üç işçinin cenazesinin 30 Aralık’ta Ordu’ya getirileceği ve toprağa verileceği öğrenildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>