FATSADA GENEL MERKEZE KARŞI ADAY ÇIKARTTI

 

AK Parti Genel Merkezi, Ünye kongresinin ardından Fatsa kongresini de erteledi. 8 Aralık’ta yapılacak kongre öncesi böyle bir kararın alınmasında şuan görev yapan ilçe teşkilatı etkili oldu.

Hafta sonu Fatsa’ya gelen Ordu Koordinatör Milletvekili Mehmet Geldi, Fatsa ilçe teşkilatı ile görüşerek kongre’ye Genel merkez’in belirlediği aday olan ‘Abdullah Uçar’ ile gidilmesini karşı aday çıkartılmamasını isteyerek yönetim kurulunun ise birlik ve bütünlük içerisinde hazırlanan liste olacağını söyledi.

Mevcut İlçe yönetiminin de verdiği isimler ile Abdullah Uçar başkanlığında kadın, gençlik kollarını kapsayacak bir yönetim kurulu listesi hazırlandı.

Ancak ilçe yönetimi, Genel Merkezin kararına rağmen ani bir karar ile bir başkan adayı çıkartacakları bilgisini verdi.

Bunun üzerine ise AK Parti Genel Merkezi kongreyi iptal etme kararı aldı.Kongre ilerleyen günlerde tek liste olarak Genel Merkezin belirlediği Abdullah Uçar başkan adaylığında gerçekleşecek.

 

GENEL MERKEZ KIRGINLIKLAR OLMASIN DİYE KARAR ALMIŞTI

2015 Genel seçimlerine kısa süre kala, AK Parti Genel Merkezi bir karar alarak her ilçe ve ilde tek liste ile seçimlere gitme kararı almıştı. Kırgınlık ve küskünlüklerin olmaması için başkan adayı Genel merkez tarafından belirlenmişti.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>