KUMRU’DA GENEL MERKEZE REST

 

Kumru’da Genel Merkez tarafından İlçe Başkanlığı için halen görevde bulunan Murat Yaylak belirlendi. Ancak Eski İl Genel Meclis üyesi Cevdet Beyazıt Genel Merkez tarafından belirlenmemesine rağmen kongre de adaylık için çalışmalara başladı.

 

AK Parti Ünye İlçe Başkanlığı için Genel Merkez’in adayına karşı rakip çıkınca seçimler iptal edilmişti. Aynı şeyin Kumru içinde yaşanabileceği öğrenildi.

 

Kumru ilçe başkanı adayının halen görev yapan Murat Yaylak olarak belirlenmesinin ardından AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol, AK Parti İl Teşkilat Başkanı Halil Öz, AK Parti İl Sosyal İşler Başkanı Cemil İşler, Kumru Belediye Başkanı Murat Hatipoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Murat Yaylak, eski belediye başkanları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nimet Serpen, Gençlik Kolları Başkanı Cemal Kıyı, meclis üyeleri ve partililer’in katılımı ile birlik ve berbaerlik yemeği verildi. Teşkilat, Yaylak’ı destekleme kararı aldı.

Ancak Genel Merkez’in kararına rağmen Eski İl Genel Meclis üyesi Cevdet Beyazıt aday olduğunu söyleyerek çalışmalara başladı.

 

BEYAZIT, ŞAHİNLE GÖRÜŞTÜ MÜ ?

İddiaya göre, Milad Partisi Genel Başkanı İdris Naim Şahin ile Cevdet Beyazıt’ın görüştüğü kararı ondan sonra aldığı söyleniyor. Şahin’in Ordu’da partisinin teşkilatı için çalışmalara başladığı yakın olanlar ile görüşmeler yaptığı biliniyordu. Belediye Başkanlığı seçimleri süresince aday olamayan ve görev verilmeyen isimler Beyazıt’a destek veriyor.

 

KONGRE İPTAL OLABİLİR

Ak Parti Genel merkezi aldığı karar ile kendisinin belirlemediği adayın seçimleri kazanması halinde dahi başkan olarak atamıyor görevden alıyor. Ünye’de yaşanan olayda kongreye 1 gün kala seçim iptal edilmişti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>