GÜLER:ORDUSPOR BU YILDAN DERS ÇIKARTMALI

Orduspor Teknik Direktörü Cevat Güler, bugün antrenman öncesi Basın mensuplarının sorularını cevapladı.

 

Güler, Orduspor’un şuan ki durumundan ders çıkartacağını söyleyerek, “Bizim aldığımız puanlar bir alt ligde mücadele etmemizi gerektirdi. Futbol olarak ortaya koyduğumuz aldığımız puanlar bir alt ligde oynamamızı gerektirdi. Burada oynayacağımız maçlar bize gelir getirecek farklı şeyler kazandıracak. Biz bunu yeni senenin takımına bakalım diye kadroda değişiklik ya da oynamayanları oynatmak yada eksik olanları oynatmak gibi bir derdimiz olamaz. Biz en iyi kadromuzu yapacağız ve iki maçımızı da kazanmak için oynayacağız sonuçta iki maçtan 4 puan alırız yada alamayız onu bilemiyoruz. Saha içinde göreceğiz sonucu tabii ki en iyi şekilde hazırlanmaya çalışıyoruz. Bir oyuncunun kazanamayacağı süper lig takımı için iyi değil. Futbol yaşamı içinde bunlar var. Bu olan mevcut durumdan ders alacağız ve tecrübe kazanacağız.”

 

Yönetimle gelecek ile ilgili planlar hakkında konuştunuz mu şeklindeki soru üzerine ise Güler, “Şimdi bu Bursaspor maçı sonrası bana sık soruldu, ben buraya gelirken de buraya geldikten sonrada aynı çizgiye devam ettim. Maçlar bitsin yönetim kurulu bizim devam etmemizi ister devam ederiz. Etmez devam etmeyiz burada alınacak herhangi birşey yok. Böyle bir ön konuşma yok, ön şartımız yok, bunu 20 Mayıstan sonra oturup konuşuruz. Bunu çokta sormanın gereği yok. Yönetim bunu görüyor, biliyor tecrübesi var bu konuda. Yeni senede yeni planlamanın içinde ne olur ne yapılır onu bilemiyorum.”

 

Orduspor karşılaşmalarında hakem hataları ile ilgili soru üzerine ise Güler, “Hakemlerle ilgili yöneticiler açıklama yapmışlar ben o konuda birşey söylemek istemiyorum. Sahada olup biteni zaten futbol kamuoyu görüyor. Ben teknik adam olarak onları bir şekilde ön plana çıkaracak kendi mücadelemiz dışında bir şekle bürünmesini istemiyorum. Biz mücadelemizi yaparız sahada olup bitenleri başkaları değerlendirecek. Maçın değerlendirmesini biz yapmıyoruz. Ben o konuda elimden geldiğince konuşmadan yoluma devam etmek istiyorum.”

 

Galatasaray’ın şampiyonluğu ile ilgili ne söyleyeceksiniz şeklindeki soruya ise Güler, “Galatasaray şu anda en fazla şampiyon olan takım oldu. İki şampiyonlukta bizim emeğimiz vardı geçmişte. Camialarını kutluyorum, kutlama telgrafımı kişi olarak çektim. Şampiyonlar liginde iyi işler yaptılar. Şampiyon olan takımı camiasını teknik adamlarını kutluyorum. Fatih terim başarılı bir hoca, fazla şampiyonluk kazanmış bir hoca.”

 

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın vefatı ile ilgili olarak ise Güler, “Çok üzücü bir olay, ateş düştüğü yeri yakıyor, Bursaspor camiasına ben telgrafımı çektim başsağlığı diledim. Ailesine yakınlarına sabır diliyorum. Biz ona dua etmekten başka bir çaremiz yok.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>