NEDİM TÜRKMEN BIRAKSIN 5 BAŞKAN BULURUM

Orduspor Eski Başkanı Şükrü Bodur, Kulüp Başkanı Nedim Türkmen’in borcu 15 Milyon liraya indirmesi halinde 5 tane başkan adayı bulabileceğini söyledi.

 

Bodur, Orduspor’un kötü günler geçirdiğini ifade ederek yönetimde boşluk olduğunu iddia etti.

 

Başkan Türkmen’in ’3 Milyon getirene kulüp başkanlığını bırakırım’ sözlerini değerlendiren Bodur, “3 Milyon getirin bırakıyorum demek ne demek. Kulübün borcunun ne olduğu belli değil. 83 Milyon lira borç olduğu söyleniyor. Hadi 40 olsun 30 olsun bu ödenemez. Ordu’da bu zor. Borçları 15 Milyon liraya düşürsün 5 tane aday var. Ondan sonrada gelen borçlar bana ait deyip imzayı atacak. Aldığın gibi kulübü bırakmalısın. Bırakmayacaksan o zaman gereğini yap. 3 Milyon liran mı yok. Var o zaman niye istiyorsun. Ben kulübü kendisine 4 Milyon 881 bin lira borç ile bıraktım. Hadi 15 Milyona da razıyım, bıraksın başkansız Orduspor kalmaz. Borcu çıkarsın, Orduspor başkansız kalmaz. Gerçekler ortaya çıksın. Bu işi götüremiyor. Orduspor’un yakasından elini çeksin. Artık bıraksın. Orduspor’a zarar vermeye başladı.”dedi.

 

Sezon başında satılan oyuncuların paralarının ne olduğunu soran Bodur, “Kısa zaman evvel satılan oyuncuların paraları alındı peki ne oldu. Transferlerin parası nereye gitti.” diye sordu.

 

ORDUSPOR’UN DURUMU İÇ AÇICI DEĞİL

 

Orduspor’un durumunu kendisini üzdüğünü belirten Bodur, “Devamlı başarısı olmasını isterim. Şuandaki durumu hiç iç açıcı değil. Olmaması gereken bir durumda. Hem maddi açıdan hem puan açısından. El birliği ile ne yapılması gerekiyor onları görüşmek gerekir. Yönetim çok önemli. Yönetimin çalışması performansı başarısını gösterir. Son yıllarda korkunç bir zafiyet var. Tek başlılık var. Tek bir başkan tarafından yönetildi. 26 yıl sonra Süper lige çıktık. 2. lige düşmemeliyiz. Keşke 26 yıl sonra Süper lige çıkmasaydık diyesim geliyor. Akhisar örneği var. Oda bizimle Süper lige çıktı ama şuanda kasasında 20 Milyon lira para var.  Orduspor’unda borçları var.”

 

BANA 7 DAVA AÇTI

 

Orduspor Başkanı Türkmen’i kendisi başkan yaptığını ancak göreve gelir gelmez kendisine 7 dava açtığını belirten Bodur, “Nedim Türkmen benim şirketin mali müşavirimdi. Yönetime girmeyi istedi. Bende aldım. Yoruldum bırakmak istedim aday olmak istiyorum dedi. Seçimde destekledik. Ne yazıktır ki 1 hafta sonra beni mahkemeye verdi. Hak etmediğim şekilde beni mahkemeye verdi. Orduspor’a karşı sevgim azalmadı. 7 dava açtı hepsini kazandım. Orduspor’un parasını yediğimi söyledi. Orduspor’da ne para vardı da yedim. Seçildikten sonra şekli değişti.”

 

OTOBÜS TAŞLAMASI OLAYINDA DAVA İPTAL EDİLDİ

 

Ordu’da Trabzonspor karşılaşması sonrası yaşanan Otobüs taşlaması olayı nedeniyle kendisinin Başkan Türkmen tarafından mahkemeye verildiğini anlatan Bodur, “Beni en yaralıyan olaydır. Onu Ordusporlu yaptım Üyeliğini ben onayladım. Sözde 11 tane genç çocuk’a ben para vermişim otobüs taşlansın diye. Beni taşlama olayına katarak azmettirici olarak suç duyurusunda bulunmuş. Savcılık soruşturma yaptı ve davayı iptal etti. Zaten sonrada anlaşıldı otobüslerin karıştırıldığı şeklinde.”

 

Orduspor camiasından Başkan Türkmen adına özür dilediğini söyleyen Bodur, “Tanımadığım bir insana kefil olup Başkan olmasını sağladığım için Orduspor camiasından özür diliyorum. 5 senelik icraatına bakınca özür diliyorum.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>