ÜNYE’DEN AVRUPA’YA MEDYA AÇILIMI

Anadolu medyasının Avrupa Birliği ülkelerindeki yerel medya seviyesine ulaşması ve AB ile entegrasyonun sağlanması temel hedefi ile “Anadolu’dan Avrupa’ya Medya Açılımı” ve “Ünye’den Dünya’ya AB ile Medya Açılımı” projelerinin açılış ve eğitimleri 28-29 Kasım tarihlerinde Ünye’de başlıyor.

Türkiye İletişim ve Medya Federasyonu(TİMEF) tarafından uygulanacak “Anadolu’dan Avrupa’ya Medya Açılımı” ile ÜN TV tarafından gerçekleştirilecek “Ünye’den Dünya’ya AB ile Medya Açılımı” projelerinin açılış resepsiyonu ve ilk semineri 28-29 Kasım 2014 tarihlerinde Ünye’de yapılacak.

Projenin açılışına ilişkin bilgi veren TİMEF Genel Başkanı ve ÜN TV Genel Yayın Yönetmeni Şakir Gürel, proje kapsamında Anadolu Medyası temsilcilerinin Ünye’de buluşacağını açıkladı. Her iki projenin açılışının Ünye’de yapılacağını ifade eden Gürel, “Projeler 15 Ekim’de fiilen başladı. Açılışlarını da 28 Kasım 2014 Cuma günü Ünye Atatürk Parkı’nda gerçekleştireceğiz. Projelerin açılışlarının yanı sıra medya çalışanları için çok yararlı geçeceğini düşündüğümüz panel, seminer ve eğitimler yer alıyor” dedi.

Anadolu Medyası Ünye’de Buluşuyor

Projelerin açılışı ve eğitim programı için Türkiye’nin dört bir yanından medya mensuplarının Ünye’de buluşacağını belirten Şakir Gürel, “Edirne’den Kars’a, İzmir’den Hatay’a 81 ilimizden yüzlerce davetlinin yanı sıra, 100’ün üzerinde yerel ve bölgesel gazete ve televizyonun genel yayın yönetmeni, muhabir ve kameramanlarından oluşan gazeteci meslektaşımız Ünye’ye gelecekler. Projelerin Anadolu medyasına katkılarının yanı sıra, Ünye’nin ve Ordu’nun tanıtımı açısından da çok yararlı olacağına inanıyorum” dedi.

Televizyonlar Canlı Yayınlayacak

Projelerin açılışının 28 Kasım 2014 Cuma günü Saat:14.00’da Ünye Atatürk Parkında gerçekleştirileceğini belirten Gürel, açılışı yerel ve bölgeseller başta olmak üzere 100’den fazla televizyonun canlı olarak yayınlayacağını da söyledi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>