35 YIL SONRA YÜZLER GÜLDÜ

Orduspor, FIBA EuroCup Kupası karşılaşmasında Fortuna Klaipeda ile Vali Kemal Yazıcıoğlu Kapalı Spor salonunda karşılaştı.

 

Ordu’da 35 yıl sonra ilk kez Avrupa Kupası karşılaşması gerçekleşti.

 

Orduspor futbol takımı son olarak 1979 yılında Uefa kupasında Banik Ostrava’yı Ordu 19 Eylül Stadında 2-0 yenmişti.

 

Orduspor ilk peryotta White ve Handy’nin ürettiği sayılar ile rakip Fortuna Klaipeda üzerinde büyük baskı uygulayarak 27-18 sahadan galip ayrıldı.

 

2. peryotta farkı daha da arttıran Orduspor, Frazee, Handy ve White’in sayılarıyla farkı daha da arttırdı. Orduspor 51-40 önde ilk yarıyı tamamladı.

 

Devreye sayı ile başlayan Orduspor, 3. peryottada üstünlüğünü koruyarak 68-57 tamamladı. Handy, Frazee, White en çok sayı üreten isimler oldu.

 

Son peryotta ise Orduspor aradaki farkı dahada açarak karşılaşmayı 94-69 tamamladı.

 

SAYI KRALI WHİTE

 

Orduspor’da White 22 sayı ve 3 ribaunt, Frazee 18 sayı ve 13 ribaunt, Handy 15 sayı ve 5 ribaunt, Saynur Tozlu 10 saı ve 3 ribaunt, Perovanovic 8 sayı ve 6 ribaunt, Saadet Keskin 7 sayı ve 3 ribaunt, Gülizar Sezer ve Dilek Akıncı 5 sayı,  Colic ise 4 sayı üretti.

 

Fortuna Klaipeda takımında ise Anglinskaite 16 sayı, Solopova 15 sayı, Grigalauskyte 11 sayı ile takımına en çok sayı üreten oyuncular oldu.

 

45 SANİYE KALA ARIZA

 

Karşılaşmanın ilk çeyreğin bitimine 45 saniye kala arıza meydana geldi.

 

Orduspor’un 27-18 Fortuna Klaipeda takımına karşı üstünlük kurduğu ve rakip takımın pota altında olduğu sürede skor tabelasında arıza meydana geldi. Oyun bir süre durdu.

 

35 YIL SONRA GELEN BAŞARI

 

Orduspor futbol takımı 1979 yılında Uefa kupasında Banik Ostrava’yı Ordu 19 Eylül Stadında 2-0 yenmişti.  Bu tarihten sonra Orduspor’un hiçbir spor dalında Avrupa Kupası’na katılmaya hak kazanamamıştı. 35 yıl sonra İlk kez evinde misafir ettiği bir takımı Orduspor yenmesini bildi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>