ŞAHİN’E ORDU’DAN DESTEK YOK !

AK Parti saflarında siyasete başlayıp, 17-25 Aralık darbe girişimlerinden sonra paralel saflarına kayan milletvekilleri tek tek parti kuruyor.

Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal’ın ‘Demokratik Gelişim Partisi’nin ardından Ordu Bağımsız Milletvekili İdris Naim Şahin’in de yeni bir parti kuracağı öğrenildi. Yeni tuzluk partisinin adının ‘Anayurt’ olacağı, partinin ambleminin de ay ve güneş olacağı öne sürülüyor. Bal’ın partisinde bir gün sonra istifalar yaşanırken, Şahin’in partisinde bu rekoru egale edecek istifaların olup olmayacağı merakla bekleniyor.

HALK NEZDİNDE KARŞILIK BULMAZ

Akit gazetesinden Samet Demir’in haberine göre İdris Naim Şahin ve diğerlerinin AK Parti’ye karşı olan duruşlarını ihanet olarak yorumlayan AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, “Türkiye’nin doğusundan batısına kadar her kesimin desteğini artırarak devam eden bir siyasi partiyle hesaplaşmaya çalışan, kimliği her ne olursa olsun bu şahısların çalışmaları, halk nezdinde asla karşılık bulamaz. İdris Naim Şahin, AK Parti’nin kuruluşundan AK Parti’den istifasına kadar olan süreçte partisinde önemli görevler üstlenmiş, parti içinde değer ve saygı görmüş, Genel Başkanımız tarafından önemli kararlarda kendisinin görüşü alınmış bir isimdi. Ama şimdi bu kadar önemli görevler yaptığı bir partiye karşı parti kurması eski partisine ihanet anlamına gelmektedir. Kendi hülyalarını, kendi emellerini gerçekleştirmek amacıyla AK Parti’den ayrılıp başka saflara geçenler hep hüsrana uğradı. İdris Naim Şahin de bu hüsranı yerel seçimlerde yaşadı zaten. Bundan sonra da AK Parti karşısında attığı her adım hüsranla sonuçlanacak” dedi.

SON İKİ SEÇİMDE GEREKEN DERSİ ALMIŞTI

İdris Naim Şahin’in hem yerel seçimlerde hem de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ordu’da AK Parti’nin kırılması için çok çaba harcayan bir isim olduğunu hatırlatan Ünal, “İdris Naim Şahin, Ordu’da AK Parti’nin yerel seçimlerini kaybetmesi için elinden geleni yaptı. Ama buna karşı Ordu halkı, AK Parti’ye olan desteğini daha da arttırdı ve Ordu’nun 20 adayını da AK Parti’nin adaylarından seçerek durumu tersine çevirdi. Böylece İdris Naim Şahin’in yerel seçimlerden önceki mağdur görüntüsü, seçimlerden sonra ihanet görüntüsüne dönüştü ve halk o zaman İdris Naim Şahin’e gereken dersi verdi zaten. Bundan sonra da İdris Naim Şahin’e Ordu’dan hiçbir şekilde destek çıkmayacak” diye konuştu.

HEMŞEHRİLERİNDEN DESTEK GÖRMEYECEK
AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener de yeni parti kurma ilkesini hoş karşılamadığını belirterek, “Özellikle İdris Naim Şahin gibi bir ismin bu siyasi süreçlerden, çalkantılardan paralel mücadeleden sonra böyle bir adım atması kendi bileceği bir iştir. Türkiye’de daha uzun yıllar görev yapacak AK Parti karşısında atılan her adıma karşıyız. İdris Naim Şahin’in bu projesi ne Türkiye’den ne de Ordu’dan hiç destek görmeyecek. Sadece bu değil AK Parti karşısında kurulan hiçbir parti destek görmeyecek. Çünkü Türkiye’de iktidar sorunu diye bir sorun yok. Bunun için AK Parti karşısında kurulan her partinin hiçbir şekilde yaşama sansı yok” dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>