BEBEĞİMLE ŞEHİDİMİ YAŞATACAĞIM

Diyarbakır’da şehit olan Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun 4 aylık hamile olan eşi, bebeğini düşürdüğü yönündeki haberlere tepki gösterdi. Nejdet Aydoğdu, eşi aş erdiği için ayva almaya gittikleri pazarda, arkadan gelen yüzleri kar maskeli iki kişi tarafından yakın mesafeden vurularak şehit edilmişti. Esra Aydoğdu, sosyal medyada yayılan ve ardından görsel ve yazılı basında da yer alan, bebeğini kaybettiğine dair haberleri yalanladı. Her gün şehit eşinin mezarına çiçek bırakıp dua eden Aydoğdu, “Bebeğimin sağlığı çok iyi, Eşimin emanetini ne pahasına olursa olsun dünyaya getireceğim. Zaten yavrumun sayesinde ayakta duruyorum. En büyük dileğim, şehidimin emanetini sağlıklı bir şekilde dünyaya getirebilmek” dedi.

‘YARAMIZI DEŞTİLER’
Aile adına açıklama yapan şehidin akrabası eski Belediye Başkanı Kadir Gümüş ise, “Şehidimizi, geçen hafta ebediyete uğurladık. Ama törenin hemen ardından önce sosyal medyada ardından bazı yayın kuruluşlarında şehit eşinin bebeğini kaybettiği haberleri yayıldı. Bu durum şehit eşine ve ailesine ikinci bir acı yaşattı. Bu haberleri yayanları şiddetle kınıyoruz. Bıraksınlar da ailece acımızı yaşayalım” dedi. Öte yandan, Fransa’da yaşayan gurbetçi Ali Dal, şehidin doğacak bebeğine Eskişehir’de bir ev bağışlayacağını duyurdu.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>