FINDIK MANTARINDAN 3 KİŞİ ÖLDÜ

Ordu’nun Mesudiye ilçesinde fındık mantarı toplayan Hüseyin Usta, karısı Sultan Usta ve yengesi Emine Usta zehirlenerek hayatını kaybetti.

İstanbul’da İtalyan restoranı işletmeciliğini yapan Erol Usta, Annesi Emine, babası Hüseyin ve Amcasının hanımı Sultan Usta’yı kaybettiklerini söyledi.

Mesudiye İlçesi’ne bağlı Akkırık Köyü’nde yaşayan Hüseyin Usta eşi Sultan Usta ve abisinin karısı Emine Usta ile ormanda fındık mantarı toplamaya çıktı. Topladıkları mantarı evlerinde pişirerek yiyen Hüseyin Usta, Sultan Usta ve Emine Usta zehirlenerek Ordu’daki hastanelere sevk edildi.

Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Emine Usta ile Özel Hastane’ye kaldırılan Hüseyin Usta hayatını kaybederken, Sultan Usta ise karaciğerlerinin iflas etmesi nedeniyle Ankara’ya sevk edildi.

Ambulans uçakla Ankara’ya sevk edilen Sultan Usta’da hayatını kaybetti.

Anne, Baba ve Yengesini kaybeden Erol Usta, “Fındık mantarı zehirlemesi vakasıyla hayatımdaki değerli büyüklerim çok sevdiğim Anne, Babamı ve amcamın hanımı yengemi tüm çabalara rağmen kurtaramadık. Onları kaybetmenin üzüntüsü içindeyim.”

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>