5 KİŞİYE HAYAT OLDU

 

Ordu’da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 62 yaşındaki Burhan Güleç’in organları 5 kişiye hayat oldu.

 

Organ bağışı koordinatörü Doktor Selçuk Yücesan, Aile’ye Diyanet işleri Başkanı Mehmet Görmez’in söylediği söz olan ‘Organ bağışı candan cana giden en büyük sadakadır’ lafını söyledikten sonra bağışa razı olundu.

 

Bunun üzerine Samsun ve Antalya’dan gelen uzman ekipler, Güleç’in karaciğer, böbrekleri ve korneaları operasyonla aldı.

 

Güleç’in karaciğeri Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine, böbreklerinin biri Pamukkale Tıp Fakültesine, diğeri Cerrehpaşa Tıp Fakültesine ve korneaları ise 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde bekleyen iki ayrı hastaya götürüldü.

 

AİLE ‘SADAKADIR’ SÖZÜNDEN ETKİLENDİ

 

Ordu Kamu Hastaneleri Birliği Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Dr. Selçuk Yücesan şunları söyledi: “Burhan bey beyin kanaması nedeniyle 4 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyordu. Tedaviye cevap vermeyerek ölümü gerçekleşince aileye bilgi verdik. Aile metanetli bir duruşla ölümü karşıladı. Eşi Emine hanım ve oğul ile kızlarına organ bağışını anlatarak, Diyanet işleri Başkanımız Mehmet Görmez hocanın ‘Organ bağışı candan cana giden en büyük sadakadır’ sözünü hatırlatarak talepte bulunduk. Evlatları ve eşi çok cesurca karar verdiler, kahramanca karar verdiler. 5 hastamıza yeniden can olacağız. 2 hastamıza ışık olacağız. Dünya’ya yeniden gözlerini açma fırsatı sağlamış olacağız. İnsanlık adına aileyi tebrik ediyorum.”dedi.

 

Bir can gitti ama 5 can’da yaşayacak diyen Burhan Güleç’in oğlu Dursun Güleç, “Bir can gitti ama 5 can canlanacak. İnşallah hayatlarında başarılı olurlar. Babamın organlarını Sadaka niyetiyle 5 kişiye bağışladık. Onların babama duası yeter. Annem özellikle bağışın gerçekleşmesini istedi.”diye konuştu.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>