ERKAN HOCA’YA KUMPAS MI ?

Orduspor’da Teknik Direktör Erkan Sözeri görevinden neden ayrıldı. Sözeri’nin ayrılışının nedeni ödenmeyen 150 bin liralık peşinat mı yoksa kumpas mı?
Sözeri daha kulüp binasından valizini toplamadan yeni teknik kadronun jet hızıyla göreve getirilmesi bazı iç çekişmelerin ipuçlarını veriyor.
Erkan Sözeri geçen sezon lig’in bitimine iki hafta kala görevine son verilmişti. Sözeri’nin biletinin kesilmesinde özellikle Başkan Nedim Türkmen’in kardeşi Tahsin Türkmen’in parmağının olduğu biliniyordu.
Tahsin Türkmen- Erkan Sözeri çekişmesi sezon başında da devam etti.
PTT 1. Lİig’e yükselen Anlanyaspor, Orduspor’un elinde patlayan Romen oyuncu Alex’e talip oldu. Orduspor Alex’i elden çıkartacak olmanın mutluluğunu yaşarken bu transfere Erkan Sözeri’nin takoz koyduğu söyleniyordu.
Alex’i yüzüne gözüne bulaştıran Orduspor’un Erkan Sözeri’ye çalım atması uzun sürmedi. Boluspor ile görüşen Erkan Sözeri’nin işinin de Ordusporlu idareciler tarafından yıkıldığı iddia edildi.
Fikret Yılmaz’ın Orduspor’dan ayrılmasından sonra Erkan Sözeri Başkan Nedim Türkmen’in operasyonu ile takımın başına getirildi.
Erkan Hoca’nın gelişiyle Tahsin Türkmen devre dışı gözüktü. Tahsin Türkmen’in yanından ayırmadığı Sebahattin Albayrak’ta teknik kadrodan uzaklaştırıldı.
Erkan Sözeri hiç beklenmedik biranda istifa etti. Gerekçe ödenmeyen 150 bin lira tutarındaki peşinat gösterildi.
Yukarıdaki yaşananları okuyunca bu işin para-pulla ilgisi olmadığı geliyor insanın aklına. Erkan Hoca, kulübün kasasında para olmadığını en iyi bilenlerden birisiydi.“Kuyumu kazdılar” diyecek hali yoktu.
Erkan Hoca “gidiyorum” der demez Yeni Teknik Kadro hemen oluşturuldu. Transferlerde tek yetkili olan Tahsin Türkmen, yeni kadronun oluşmasında da etkili olduğu biliniyor.
Herkesin beklentisi Orduspor’un başarıl olmasıdır. Yeni oluşturulan Teknik Kadro başarılı olur mu?
Sebahttin Albayrak Orduspor Süper Lig’de iken iki kez takımın başında yer aldı. Galatasaray ve Trabzonspor’a kaybetti.
Hücum oynatmayı seviyor. Ama mevcut kadro Sebahattin Albayrak’ın düşüncesini yerine getirmesi oldukça zor.

ordugazete.com

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>