DEVLET HASTANESİ HIZLA İLERLİYOR

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yapımı devam eden Devlet Hastanesi inşaatı çalışmalarını AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu yerinde inceledi.

300 yataklı ve 3 bloktan oluşacak olan Fatsa Devlet Hastanesinin inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Sözleşmede 700 günde bitirilmesi planlanan hastane, 16 ayda bitirilecek.

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Murat Küçükoğlu, “Hastane inşaatının hızla ilerlemesi için birimlerimizi kiralanan değişik binalara taşıyarak hizmetin aksamamasını da sağladık. Hastane inşaatı hızlı bir şekilde sürüyor.”dedi.

Sürecin hızlandırılmasını isteyen Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ise şunları söyledi: “Süreci hızlandırmamız gerekiyor. Vatandaşlarımıza bu hastanenin bitirilerek modern hizmet vermesini sağlamalıyız. Görüyorum ki çok modern bir hizmet binası olacak.”

1 YIL SABIR ETMELİYİZ
1 yıl Fatsa Devlet hastanesinden hizmet alan vatandaşların değişik binalarda hizmet almak zorunda kalacağını hatırlatan Şener, “Vatandaşlarımızdan inşaat bitene kadar tahammül etmelerini istiyorum. 1 yıl sabır edeceğiz. İnşaatın hızlı bir şekilde yükselişini tedavi alan vatandaşlarımızda görüyorlar. Daha iyi tedavi hizmeti almaları için geçici bir süre farklı binalarda hizmet alacaklar. Sağlık birinci derecede önemli. Biz de bu süre zarfında iyi şartlarda hizmet alınması için elimizden geleni yapacağız. Ayrıca yine Prefabrik olarak yapılan poliklinik binasında hizmetler aksamadan sürecek.”

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>