YATIRIMLAR YERİNDE İNCELENDİ

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hamdi Yıldırım ile birlikte Ankara’dan Ordu’ya gelerek yatırımları yerinde inceledi.

Şener, Yıldırım ile birlikte önce Samsun’a ardından da Helikopter ile Ordu-Giresun Havaalanına geldi. Burada Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Kurum müdürleri tarafından karşılanan Şener ve Yıldırım, yetkililer tarafından Havaalanı çalışmaları ile ilgili bilgilendirildi.

Yıldırım, Bakanlık olarak yatırım alanında ikinci aşamaya geçtiklerini belirtti. Yıldırım, “Bu aşamada süregelen ve dünyanın gıptayla baktığı yatırım dönemine giriyoruz. Bunların başında otoyollar dönemi başlıyor, köprüler, kanallar dönemi başlayacak. Bu da bütün dünyada Türkiye’yi önemli bir hale getirecek” dedi.
Ordu-Giresun Havaalanı’nın da ikinci havacılık sektörünün teknolojisi açısından önemli bir yatırım olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bu havaalanı üzerinde çok titizlikle durduğumuz bir yatırım. Çünkü Türkiye’nin denizde ilk havaalanıdır” diye konuştu.

ŞENER YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Şener, gezi programı ile ilgili bilgi vererek, “Helikopterle Ordu-Giresun Havaalanı, Ordu çevre yolu, Fatsa-Kumru-Korgan-Niksar ve Ordu-Ulubey-Gürgentepe-Gölköy hatlarında yapımı süren yol çalışmalar incelendi. Ayrıca Fatsa’ya yapılacak olan Yat ve Kuravizyer limanı ile ilgili olarak incelemeler yapılarak proje aşamasında neler yapılacak o çalışmalar üzerinde duruldu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile görüşerek yatırımların takibini de sağlayacağız.”dedi.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>