İŞİD’İN ELİNDEN KURTULDU, BABA OCAĞINA GELDİ

 

Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda IŞİD tarafından rehin alınan ve 101 gün sonra serbest bırakılan 49 kişi arasında bulunan Özel Harekat Polisi 26 yaşındaki Bünyamin Uludağ, Ordu’ya gelerek 8 aydır görüşmediği babası 50 yaşındaki Selami Uludağ’la hasret giderdi. Oğluna uzun uzun sarılan Selami Uludağ gözyaşlarını tutamadı.

Ankara’da görev yaparken geçici olarak Musul Başkonsolusluğu’na gönderilen Bünyamin Uludağ, öğretmen eşi Hilal Uludağ ve 3 aylık bebeği Elvin Uludağ, Ankara’dan bugün karayoluyla memleketi Ordu’ya geldi. Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali yanında özel aracıyla gelen oğlunu karşılayan baba Selami Uludağ, buluşma anında gözşaşlarını tutamadı. Uzun uzun birbirlerine sarılarak hasret gideren baba- oğul görenleri de duygulandırdı.

8 aydır oğlunu görmediğini söyyleyen 4 çocuk babası Selami Uludağ, “Allahıma şükürler olsun sağ salim oğlum geldi, ona kavuştum. Bütün rehinelerin serbest kalmasına çok sevindim. Allah devletimizden razı olsun” dedi.

Bünyamin Uludağ’ın kardeşi Burak Uludağ’ın Tunceli’de uzman çavuş olarak görev yaptığı belirtildi. Bünyamin Uludağ daha sonra ailesiyle birlikte Gölköy İlçesi’nde bulunan annesi Belgüzar Uludağ’ın yanına gitti.

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>