GÜVENLİK KEMERİ OLSA ÖLMEYECEKTİ

İstanbul Beylikdüzü’nde bir inşaatta kalıp ustası olarak çalışan 23 yaşındaki Metin Boğmalık, 15 katta çalışırken dengesini kaybederek azaldı . Metin Boğmalık’ın en pahalısı 250 TL olan güvenlik kemeri olsaydı, dengesini kaybetse dahi inşaatın üst katından düşmeyecekti.

DENGESİNİ KAYBEDEREK AŞAĞI DÜŞTÜ
Metin Boğmalık ağabeyi Veysel Boğmalık’la beraber Konak İnşaat’ın sahiplik ettiği şantiyede çalışıyordu. İki kardeş dün saat 12.00 sularında inşaatın üst katlarına demir taşımaya start verdi . Metin Boğmalık 15. kattaki demirleri vince yüklüyor, ağabeyi de üst kattan demirleri vinçle çekiyordu. Metin Boğmalık saat tam 12.15’te vince yüklediği demirleri düzeltmeye çalışırken dengesini kaybederek aşağı azaldı . Metin Boğmalık sıhhat ekipleri geldiğinde yaşamını kaybetmişti. Ambulanstaki doktor baygınlık geçiren ağabey Veysel Boğmalık’a araya girdi . Metin Boğmalık’ın cenazesi 3 saat devam eden olay yeri tetkik çalışmasının peşinden Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

“ÖLÜMLE BURUN BURUNA ÇALIŞIYORUZ”

Kazanın peşinden genç işçinin ailesi şantiye alanına geldi. İnşaata çalışan diğer işçiler ise yaklaşık olarak 3 saat yerde kalan Metin Boğmalık’ın cenazesini seyretti . Hayatını kaybeden genç işçinin akrabası Eyüp Karaman “Metin ağabeyi ile aynı inşaatta çalışıyordu. Ağabeyi yukarıdan vince talimat veriyor. Bu sırada kardeşi de aşağıda demirleri vince bağlıyor. Bu sırada Metin dengesini kaybederek yere düşmüş” diye belirtti . İnşaatta çalışan diğer işçiler ise “Metin’in koruma kemeri olsaydı aşağıya düşmezdi. Biz de aynı şartlarda çalışıyoruz. Her an ölümle burun burunayız” diye belirtti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>