AĞAÇLAR KESİLEN KANTİN BAKIN KAÇA KİRALANMIŞ

Fatsa İlçesi’nde Devlet Hastanesi bahçesine yeni yapılan prefabrik kantin nedeniyle ağaçlar kesilmişti. Ağaçların kesilmesiyle gündeme gelen kantinin 2010 yılındaki hastane yönetimi ve Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 5 yıl süreyle yıllık 45 bin liraya kiralandığı öğrenildi.

Fatsa Devlet Hastanesi inşaatı için çalışmalar sürerken zaman zaman inşaat alanını içinde kalan ağaçların kesilmesi de gündeme geldi. Çevreciler ve sosyal medyada olay tepki toplarken emar için yeni yer yapılacağı da öğrenildi. Hastane kantini için kesilen ağaçlar tepki toplayınca emar yeri de hızlandırıldı.

Hastane yönetiminin koordinesinde 2010 yılında Milli Emlak Müdürlüğü’nün kantini açık teklif usulüyle bir vatandaşa 45 bin 500 liraya yıllık kira bedeliyle 5 yıllığına kiraya verdiği öğrenildi. Fatsa Devlet Hastanesi’nde yıllık hasta sayısı 500 binin üzerinde olurken hastane kantinin de geçmiş dönemde ucuza kiraya verildiği gözlendi. Nisan 2015′te sona erecek olan kantin kira sözleşmesinin yenilenmesi esnasında yıllık kira bedelinin ne olacağı daha şimdiden merak edilirken, yenilenen ve hasta sayısı kat kat artacak olan hastanede açık ihale usulüyle yapılması beklenen ihaleye de yoğun katılım olması bekleniyor. Geçmiş dönemdeki hastane yönetimi ve Milli Emlak Müdürlüğü’nün yeterli araştırma yapmadan düşük bedelle kantini kiraya vermesi de tepki topladı. Ordu Devlet Hastanesi ile Fatsa Devlet Hastanesi yıllık hasta sayısı arasında yaklaşık 200 bin fark bulunuyor. Ordu Devlet Hastanesi’nin kantini yıllık 800 bin liranın üzerinde bedelle kiraya verilirken Fatsa Devlet Hastanesi’nin yıllık kirası ise 45 bin lira dolaylarında bulunuyor.
300 yataklı hastane ise 67 milyon TL’ye mal olacak ve 700 iş gününde tamamlanacak. orduportali.com

AĞAÇLAR KESİLEN KANTİN BAKIN KAÇA KİRALANMIŞ için yapılan 1 yorum

  1. YEYİN,AKSIRANA TIKSIRANA KADAR YEYİN.HATTA BÜTÜN AĞAÇLARI KESİN YANINA BİRDE MATBAA KURUN.O DA YETMEDİYSE BİRDE ORTOPEDİ FİRMASI KURUN.KURUN Kİ HERYER YEŞİLLENSİN YEMYEŞİL OLSUN.UTANMAZLAR ,ALLAHTAN KORKMAZLAR.BU MEMLEKETİ SAHİPSİZ Mİ SANDINIZ.DEVLET MALINI PEŞKEŞ ÇEKEN İDARECİLERE DE YAZIKLAR OLSUN.BU HABERLERİ HİÇ Mİ VATANSEVER SAVCILAR OKUMAZ.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>