PARAŞÜTLE KAYA’YA ÇARPTI

ORDU’da, 500 metre yükseklikteki Boztepe’den kumsala inmek isteyen yamaç paraşütçüsü Taner Alp, rüzgarın etkisiyle kayalıklara çarparak denize düştü. Ölümden dönen ve sol bacağı kırılan Alp, güçlükle kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ordu’da bugün bir araya gelen 5 yamaç paraşütçüsü, güneşli havada günün tadını çıkarmak için 500 metre yükseklikteki Boztepe’den atlayış yaptı. Ordu’ya Tokat’tan arkadaşlarıyla gelen Taner Alp de Boztepe’den atlayarak ters rüzgarın etkisiyle bir süre havada kaldı.

Taşbaşı Mahallesi üzerinden süzülerek sahilde yürüyüş yoluna inmek isteyen Alp, rüzgarın etkisiyle kontrolünü kaybedince kayalıklara çarparak denize düştü. Çevredeki vatandaşların yardımıyla denizden kurtarılan Taner Alp, kayalıkların üzerine çıkarıldı. Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri Taner Alp’e burada ilk müdahaleyi yaparak kırık bacağına müdahale etti. Sedyeyle ambulansa taşınan Alp tedavi için Ordu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Boztepe’den atlayan diğer paraşütçülerden yamaç paraşütü eğitmeni Barış Sağra “Ben de havadaydım, yalnız hava biraz darbeliydi. Rüzgar şiddetliydi. Tokat’tan gelen 3 arkadaş daha vardı. Ben iniş yaptım, arkamdan arkadaşlar gelip kaza haberini verdi. Sanırım havada kontrolü kaybetmiş arka rüzgarla kayalıklara çarpmış. Maalesef bir ayağı kırıldı ama Allah’tan çok ciddi bir şey yok” dedi.

Kazanın ardından yamaç paraşütçüleri atlayışlarını sonlandırıp hastaneye yaralı arkadaşlarının ziyaretine gitti.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>